Anasayfa »  PROJE  » NOMOS YACHTS Frog ile başarılı çizgisini sürdürüyor

NOMOS YACHTS Frog ile başarılı çizgisini sürdürüyor


2012 yılında kurulan Nomos Yachts, 2013 yılında suya indirdiği 26 metre Aquatheraph’nin ardından bu yılda Frog isimli 13.80 metre boyundaki ikinci teknesini suya indirdi. CNR Avrasya Boat Show’da sergilenen Frog, fuar ziyaretçilerinden olumlu tepkiler aldı. 4.30 metre genişliğinde ve 11 ton ağırlığında tek kamaralı Frog, geniş havuzluğuyla 6 kişiyi ağırlayabiliyor. Günü birlik geziler için ideal olan tekne, yüksek hızıyla boğaz içi trafiğinde de kullanıma uygun.  Son kat boyası Awlgrip ve seyir elektroniklerle Simrad markalı.  Onan 9,5 kW jeneratörle donatılan tekne, 1.650 litre yakıt, 650 litre temiz ve 250 litre pis su kapasiteli. 
Frog, denizcilik ve tekne yapımı konusunda tecrübeli bir isim Yat Kaptanları Derneği Başkanı Cengiz Öksüz kontrolünde Tuzla’da Orsa Yat Tersanesi’nde inşa edildi.  Cengiz Kaptan, Frog ve yeni projeleri hakkında şunları söyledi: 

Frog, önceki teknemiz Aquaterapi gibi çok iddialı bir tekne oldu.  Çok yüksek performanslı ve manevra kabiliyeti de yüksek bir tekne.  Volvo Penta IPS kuyruklu sistem sayesinde sürati oldukça iyi. Seyir testlerinde 37,5 knot hıza eriştik. İsveç Volvo Penta 36 millik bir sürat öngörmüştü, biz bunun 1,5 mil üstüne çıktık. Volvo’da Türkiye’de bunun yapılmasına şaşırdı ve bize teşekkür etti.”

“ Frog, ahşap epoksi 3 kat lamine olarak imal edildi. Hem gezi, hem balık, hem de deniz trafiğinde kullanım gibi üç farklı amaç için kullanıma uygun. Teknemiz CNR fuarında oldukça iyi tepkiler aldı. Nomos olarak butik tekne yapıyoruz. Nomos 3 yıllık bir firma.  3 yılda iki tekne suya indirdik.  İlk teknemiz Aquaterapi terapi 27 metrelik ahşap lamine epoksi bir tekneydi. İki adet MTU 1,200 beygir makinayla seksen beş ton olmasına rağmen 27 mil gibi iyi bir performans yakaladık.”

“ Üçüncü teknemizi Frog’un benzeri üstü kapalı, kamaralı ve 1 metre daha uzun olacak. Gövde formu aynı olacak. İleride bir 30 metre üstü bir trawler yapmayı düşünüyoruz. Siparişe göre tekne yapmaya devam edeceğiz.”

cheap nba jerseys louis vuitton outlet online cheap authentic jerseys cheap jerseys cheap wholesale nhl jerseys mbt shoes sale mbt rocker bottom shoes cheap Boston Red Sox jerseys New York Rangers jerseys wholesale