Anasayfa »  GÜNCEL TÜRKİYE  » ÇEŞME MARİNA

ÇEŞME MARİNA


2011 yılının Şubat ayında Çeşme Marina’da Genel Müdür olarak görev yapmaya başlayan Kemal Saatçioğlu, marina sektöründe hızla büyüyen Doğuş Grubu’na Marinalar CEO’su görevine getirildi.

Saatçioğlu yerine Çeşme Genel Müdürlüğe getirilen Can Akaltan şöyle konuştu: “Kemal Saatçioğlu geldiği ilk günden itibaren marinamızı öyle bir raya oturttu ki aslında, eminim onun içi de çok rahat benim içim de çok rahat. Çünkü benim işim çok kolay. Kesinlikle Kemal Bey’in yerini doldurmak imkânsız. Ama onun bize açtığı yolda aynı şekilde ilerlemeye çalışacağız. İki yıldır Çeşme Marina’da Kemal Bey’in yardımcısı yani Marina Müdürü olarak görev yapıyorum. Kemal Bey tarafından yetiştirildim. Bunu gururla ve çok rahatlıkla söyleyebilirim”. Saatçioğlu’nun Çeşme Marina’da görev yaptığı üç yıllık dönemde marina dört önemli ödüle layık görüldü.

Nisan 2011’de hem Arkitere Mimarlık Merkezi tarafından düzenlenen yarışmada, Türkiye çapında karma kullanım kategorisinde ‘En İyi Proje’ ödülünün, hem de Turizm Haftası çerçevesinde düzenlenen İzmir Turizm Ödülleri kapsamında ‘Yılın Turizm Yatırımcısı’ ödülünün sahibi oldu. Ayrıca Ulaştırma Bakanlığı himayesinde gerçekleştirilen ve denizcilik sektörünün Oscar’ları olarak kabul edilen Altın Çıpa Denizcilik Başarı Ödülleri kapsamında ‘Marina İşletmeciliği’ kategorisinde 2010-2011 yılının en iyi marinası seçildi. En son olarak da Dünya Denizyolu Taşımacılığı Altyapısı Birliği’ne (PIANC) bağlı Rekreasyonal Denizcilik Komisyonu tarafından ‘2014 PIANC Marina Üstün Tasarım Jack Nichol Ödülü’ne layık görüldü. Böylelikle Türkiye’den ilk defa bir marina Dünya Denizyolu Taşımacılığı Altyapısı Birliği’nden ödül almış oldu.

cheap nba jerseys louis vuitton outlet online cheap authentic jerseys cheap jerseys cheap wholesale nhl jerseys mbt shoes sale mbt rocker bottom shoes cheap Boston Red Sox jerseys New York Rangers jerseys wholesale