Anasayfa »  ETKİNLİK  » DUBAİ BOAT SHOW 70 farklı ülkeden 26 bin ziyaretçiği ağırladı

DUBAİ BOAT SHOW 70 farklı ülkeden 26 bin ziyaretçiği ağırladı


Bu yıl 22. kez denizcilik ve yat dünyasına merhaba diyen Dubai Boat Show, 4-8 Mart 2014 tarihleri arasında düzenlendi.  Bölgenin en büyük denizcilik etkinliği olan fuarı, Arap ve Körfez ülkelerinin zengin işadamları, potansiyel alıcılar, üst düzey VIP misafirler ve denizcilik dünyasını profesyonellerinin yanı sıra aileler ve gençler başta olmak üzere amatör denizcilik tutkunları da dâhil 70 farklı ülkeden 26.000’ den fazla kişi ziyaret etti. Toplam 50 ülkeden 750 katılımcı ise bu kalabalık ziyaretçi kitlesinin karşısında, görücüye çıkardıkları tekneleri, ürünleri ve malzemelerini güçlü bir pazarda sergileme fırsatı buldu. Fuar boyunca, bölgesel ve küresel bazda toplam 42 adet teknenin ilk defa piyasaya çıkarıldığı görüldü. 

88,5 metrelik Nirvana  ile 88 metre Quattroelle büyük ilgi gördü 

Marina Sergi Bölümü ve oldukça büyük olan Açık Hava Sergi Bölümünde 19 tanesi megayat olmak üzere sergilenen toplam 430 tekne, ziyaretçilerin yoğun ilgisine maruz kaldı. Özellikle 88,5 metre Nirvana ve 88 metre Quattroelle isimli yat dünyasının eşsiz güzelliklerinin arasında bulunan ve fuarın en büyük iki megayatı olan tekneler tüm dikkatleri üzerlerinde topladılar. 

Süperya Üreticiler Birliği fuarda yer aldı

Fuar, Süperyat Üreticiler Birliği  Superyacht Builders Association (SYBAss) tarafından organize edilen SYBAss Lounge, Marina Sergi Bölümü, Açık Hava Sergi Bölümü, Lüks Tedarik ve Servis Bölümü, Malzeme Tedarik ve Servis Bölümü, Orta Doğu Dalış Sergisi, Süper Arabalar Parkı ve Dubai Turizm ve Ticaret Bakanlığı'nın sponsorluğunda oluşturulan Kültür Mirası Köyü olmak üzere farklı bölümlerde ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. 

Mercedes Benz firmasının araç sponsoru olduğu, Art Marine şirketinin Marina Sergi Bölümünün sponsorluğunu üstlendiği, dünyanın hem uçak hem de tren üretimi yapan tek firması Bombardier'in Lüks Tedarik ve Servis Bölümü sponsorluğuna soyunduğu fuarda İtalyan lüks saat markası Officine Panerai firması ise diğer bir sponsor olarak yer aldı. 

Fuarın Türk yat sektörü açısından en güzel haberi ise Türk yat üreticilerinden Bilgin Yat’dan geldi. Bilgin Yat satış yöneticileri tarafından yapılan açıklamada, fuarın üçüncü günü 50 metrelik süper yatlarının 22,5 milyon Avro fiyatla satıldığının belirtildi. 

cheap nba jerseys louis vuitton outlet online cheap authentic jerseys cheap jerseys cheap wholesale nhl jerseys mbt shoes sale mbt rocker bottom shoes cheap Boston Red Sox jerseys New York Rangers jerseys wholesale