Anasayfa »  FİRMA  » İNCİ AKÜ Marin jel aküde en büyük yerli üretici

İNCİ AKÜ Marin jel aküde en büyük yerli üretici


Otomotiv sektörüne uzun yıllardır starter akü ürünlerini sunan İnci Akü Sanayi ve Tic. A.Ş., 2013 yılının Nisan ayında marin jel (gel) akü ürünlerini piyasaya sundu. İnci Akü jel ürünleri, standart akülere göre 4 kata kadar daha yüksek derin deşarj oranına sahip ve yüksek çevrim ömürleri ile öne çıkıyor. Özel olarak tasarlanan tam kapalı, tam bakımsız, sızdırmaz sistemli aküler, iç mekanda da güvenle kullanım avantajı sağlıyor. Gel serisi aynı zamanda özel kapak ve valf kontrollü buşon sistemi sayesinde bulunduğu ortamda havalandırmaya ihtiyaç duymadan çalışabiliyor. Gelişmiş kimyasal yapısı ile hızlı şarj olabilme özelliğine ve kısa devrelere karşı hazırlıklı özel seperatörlere sahip olan jel aküler, özel buşonları ile üstün güvenlik sağlıyor.

İNCİTAŞ Genel Müdürü Serdar Demirdağ dergimizin sorularını cevaplandırarak firmanın marin sektörüne sunduğu jel akülere ilişkin şu açıklamalarda bulundu. 

İnci Akü, jel akü ürünlerini marin sektörüne ne zaman sunmaya başladı? 
“İnci Akü, marin sektörüne yönelik starter akü üretimini uzun yıllardır yapıyor. Jel akü lansmanımız geçen yıl nisan ayında gerçekleşti, tüketicilerimize jel aküyü de sunmaya başladık. Jel akü olarak 8 farklı çeşitte ürün imal ediyoruz. Ürünlerimiz 60, 80, 90, 100, 120, 140, 160 ve 210 ah olarak son tüketicilere sunuluyor. Yerli üreticiler arasında jel akü olarak piyasaya en fazla ürün veren marka İnci Akü.” 

Jel akülerin klasik akülerden farkları nelerdir? 
“Jel akülerin teknedeki, sabit tüketimleri karşılamada performansları daha yüksektir. Klasik marin kurşun asitli starter akülerin ise CCA dediğimiz ilk marş basma gücü yüksektir. Jel akülerde Marş gücü kurşun-asit marin akülere göre daha düşüktür. Jel akülerin kullanım amacı sabit tüketim araçlarını beslemeye, onların enerji ihtiyacını karşılamaya yöneliktir. Klasik marin kurşun asitli starter aküler % 100 ile % 80 deşarj aralığında çalışmaktadır. Bu aküler bu nedenle dip deşarj’a giremez. Jel akülerin ise %100 - %20 deşarja girer ve bu aralıkta enerji sağlanması mümkündür. “

“Teknedeki sabit aydınlatma, televizyon, buzdolabı, klima gibi ürünlerin güç ihtiyacını karşılamada jel aküler daha avantajlıdır. Starter akülerde dip deşarj’a maruz kalan ürünlerin kullanım ömrü kısalıyor. Jel aküde böyle bir dezavantaj bulunmuyor. Tabi starter güç ihtiyacı için starter akü kullanmak gerekiyor. Starter akülerin ortalama ömrü 5 yıl iken jel aküleri daha uzun 8-10 yıl gibi sürelerde kullanmak mümkün.”

“Diğer taraftan sıcak ortamlar akülerin ömrünü kısaltır. Jel aküler, plaka yapıları ve jel yapısı nedeniyle sıcak ortamlara dayanıklıdır. Jel akülerin starter akülere göre akışkanlığı daha azdır. Bir kaza durumunda jel akünün, asit gibi etrafa saçılma ve zarar verme riski daha azdır.”

Ürünlerinizi kullanıcılara nasıl ulaştırıyorsunuz? 
“İnci Holding’in temelini oluşturan ilk şirketi İncitaş olarak, İnci Akü Manisa Fabrikası’nda üretilen İnci Akü, EAS Akü ve Hugel Akü ile Hayes Lemmerz Jantaş Jant Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Hayes Lemmerz İnci Jant Sanayi A.Ş Manisa Fabrikaları’nın ürettiği jantları, ayrıca yurtdışından ithal edilen Kenda lastiklerinin iç piyasa satış ve pazarlama faaliyetlerini yürütüyoruz.”

“Türkiye genelinde bulunan 250  ana bayi, 3500 perakende satış noktası ve 212 yetkilendirilmiş servisimiz ile ürünlerimizin son tüketiciye ulaşmasını sağlıyoruz. Jel akülerle ilgili bayi çalışmalarımızı tamamladık. Ağırlıklı olarak starter akü satan bayileri tercih ettik. Ayrıca sektörün güçlü olduğu yerleri saptayarak,  buralarda da yeni bayilikler aracılığıyla son tüketicilere ulaşıyoruz. Mobil eğitim aracımızla marinalarda jel akülerimizin tanıtımına ve kullanımına yönelik çalışmalar yaptık. Özellikle son kullanıcılara ve bayilerimize teknik destek sağlamak amacıyla bu çalışmalarımızı belli dönemlerde gerçekleştiriyoruz.”

“Türkiye’de marin sektöründe jel akü pazarının büyümeye açık bir pazar olduğunu görüyoruz.  İnci Akü’nün marin sektörüne hitap eden farklı ebatlarda zengin bir ürün gamı bulunuyor.Türkiye’de ekonominin ve alım gücünün gelişmesine paralel olarak yat sektörü de gelişiyor. Gelişen bu pazar, İnci Akü’nün varlığını her geçen gün güçlendiriyor. İnci Akü olarak mega yat, tekne ve yelkenlilerin sergilendiği CNR Avrasya Boat Show’da İnci Battery Gel (Jel) ürünü ile yerimizi aldık. ” 

cheap nba jerseys louis vuitton outlet online cheap authentic jerseys cheap jerseys cheap wholesale nhl jerseys mbt shoes sale mbt rocker bottom shoes cheap Boston Red Sox jerseys New York Rangers jerseys wholesale