Anasayfa »  FİRMA  » ASENYIL MÜHENDİSLİK Satış ofisiyle hizmet alanını genişletti

ASENYIL MÜHENDİSLİK Satış ofisiyle hizmet alanını genişletti


2000 yılında kurulan Asenyıl Mühendislik, askeri projelere ve yatlara komple anahtar teslimi elektrik proje hizmetlerinin yanı sıra elektronik motorlardaki çözüm hizmetleriyle sektörün en tanınan firmaları arasında yer alıyor.

Zetagi, Azienda Chimica Genovese, Rodriquez ve TF Marine distrübütörlükleriyle ürün satışı ve satış sonrası teknik hizmetler veren firma, bu yıl bir satış ofisi açarak hizmet alanını genişletti. 

Tüm ürünlerin projelendirme, üretim ve yerlerine montajlarını da yaparak; müşterilere çalışır ve sorunsuz bir şekilde teslim ediyor. Firma müşterilerin soru ve sorunlarını en kısa sürede çözüm üretme  için 7/24 servis desteği sunuyor.

Elektrik ve makine departmanı olarak iki bölümde sizlere hizmet veren firma, makine bakım onarım, revizyon ve montaj işleri gerçekleştiriyor. Elektrik sistem dizaynları bakım ve onarımı, alarm & monitöring sistem dizaynları, proje danışmanlığı, pano ve starter imalatı, ana makine, jeneratör, vinç, Cooler, turbo, pompa enjektörlerin komple bakım ve onarımı, jeneratör motor bobinaj sarım işlemleri ve line hesaplamaları gibi mekanik ve elektronik işlerde geniş bir yelpazede hizmet sunuyor. 

Asenyıl olarak yeni bir firma olmasına rağmen sektörde 25 yıllık tecrübeye sahip Usta Denizcilik’in deneyimlerini sahip olan bir ekiple hizmet veren firma, bilgisayar destekli güncel veri tabanlarıyla elektronik motorların bakımında uzman.  Firmanın referansları arasında Torgem Tersanesi, RMK Marine, Altıntaş Grup ve Vicem gibi prestijli tersaneler de bulunuyor. 
 
Asenyıl Mühendislik Genel Müdürü Engin Kaya, firmanın sunduğu hizmetler, devam eden projeleri, müşterileri ve gelişimlerine ilişkin olarak dergimize şunları söyledi. 

“Asenyıl Mühendislik, 4 yıllık yeni bir firma. Ama sektördeki uzun yıllara dayanan birikimlerimiz var. 

60 metrelik bir teknede 10 yıl çalıştım, bunun 4,5 yılı dünya turuyla geçti. 5,5 yıl İtalya’da Cenova’da kaldım. Teknelerdeki birikimlerimizi daha kurumsal bir çatı altında sunmak için 2000 yılında 

Türkiye’ye dönüp Asenyıl Mühendislik firmasını kurduk. İki branşta faaliyet gösteriyoruz. Mekanik olarak makine bakım onarım, revizyon, montaj işleri yapıyoruz, elektrik olarak da komple anahtar teslimi proje yapıyoruz.”

Askeri projeler dışında ağırlık olarak yat sektöründe çalışıyoruz
“Torgem’de devam eden 45 metrelilik hücumbotun projenin tüm donanımını biz yapıyoruz. Suudi Arabistan’a yapılan hücumbotların 10 adet olarak yapılması planlanıyor. Askeri projeler dışında ağırlık olarak yat sektöründe çalışıyoruz. Ünal Aysal’ın 22 metrelik Barbie isimli teknenin elektrik ve mekanik işlerini yapıyoruz. Ali Koç’un Yosma, Ömer Koç’un Meserretti isimli teknelerinde çalışmalarımız devam ediyor.  RMK Tersanesi’nde sıfır bir projenin monitörüng işlerini aldık. Yeni bir firma olduğumuz için her geçen gün müşteri portföyümüz farklılaşarak artıyor.”

“Dünyadaki ekonomik kriz yat sektörüne de etkiledi. Avrupa saat işçilik ücretlerini çok geriye çekti. Bizim işçiliğimiz fiyatlarımızla Avrupa’nın işçilik fiyatları birbirine çok yaklaştı. Müşteri bu nedenle Avrupa’yı tercih ediyor. Dil bilen insan sayımızda az olduğu için kendimizi yeterince pazarlamıyoruz, etkin bir pazarlamamız olsa dünyada yat sektöründe ilk ikiye girecek potansiyelimizin olduğuna inanıyorum.”

Satış ofisi açarak faaliyet sahamızı genişlettik 
“Yenilikleri yakından takip etmek için fuarlara katılıyor, ziyaretlerde bulunuyoruz. Türkiye’de CNR’ın düzenlediği fuara son iki yıldır katılıyoruz. Bunun dışında yurtdışı fuarları geziyoruz, Hollanda, Almanya ve İtalya’da düzenlenen yat ve marin ekipmanları fuarlarını yakından takip ediyoruz.

Tuzla merkezli bir firmayız, 400 metrekarelik kendi tesisimiz var. Distribütörü olduğumuz ürünleri satışını bayiler üstünden gerçekleştiriyoruz.  Ama Asenyıl Mühendislilik olarak tüm ürünlerin teknik servis işlerini biz veriyoruz. Mekanik ve elektrik branşları dışında satış ofisi açarak hizmet alanımızı genişlettik. Asenyıl Mühendislik olarak askeri projelerde ve yatlarda istikrarlı bir çalışma içindeyiz. Müşteri memnuniyeti gelişmemizin temel oluşturuyor.”
cheap nba jerseys louis vuitton outlet online cheap authentic jerseys cheap jerseys cheap wholesale nhl jerseys mbt shoes sale mbt rocker bottom shoes cheap Boston Red Sox jerseys New York Rangers jerseys wholesale