Anasayfa »  ETKİNLİK  » SMM İSTANBUL Üçüncü defa profesyonelleri biraraya getirdi

SMM İSTANBUL Üçüncü defa profesyonelleri biraraya getirdi


Gemi Sanayi’nin kalbinde Green Park Pendik Oteli, Kongre Merkezi’nde gerçekleştirileh  fuara  yerli ve yabancı gemi  inşa üreticileri, ekipman üretici ve satıcıları ile hizmet sağlayıcılar  katıldı.  Fuarda bir dizi seminer etkinliği gerçekleştirildi.  Otelin fuar alanında firmalar standları ürün ve hizmetlerini ziyaretçilerle buluşturdular. 

Fuarın açılışına  Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği Başkanı Başaran Bayrak, İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi Prof. Dr. Ahmet Ergin, GEMİMO Başkanı Feramuz Aşkın, GİSBİR Genel Sekreteri Sefer Süheyl Demirtaş  GESAD Genel Sekreteri Mustafa Ünar ve sektör temsilcileri katıldı.

Açılışın ardından fuarın ilk günü olan Work Boat Zirvesi’nde Türk Gemi İnşa Sanayi’nin Work Boat üretiminde ve ihracatında dünya pazarındaki yeri ve önemi tartışıldığı bir seminer düzenlendi. Zirveye, Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği Genel Sekreteri, Norveç’e Dünyada ilk LNG yakıtla çalışan römorkör ihracatını yapan Sanmar Tersanesi ortağı ve direktörü Ali Gürün, İskandinav ülkelerinde açık deniz  canlı balık gemileri ve feribotlar üreten Ada Tersanesi, Murat Erzaim ve Norveç’in en büyük tersanesi Fiskerstrand’ın ortağı Rolf Fiskerstrand konuşmaları ile katıldı.

Zirvenin en önemli konu başlıklarında biri olan Türk Mega Yat Forumu’nda ise İstanbul İhracatçı Birlikleri  Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği Başkanı Başaran Bayrak moderatörlüğünde, Taka Yat’dan tasarımcı Tanju Kalaycıoğla Mengi Yay Firma Ortalarından Hüseyin Mengi Proteksan Turkuaz Üretim koordinatörü Cavit Ünlüsü’nün katıldığı yat sektörün dünü, bugünü ve geleceğine ilişkin bilgi ve görüşler paylaşıldı. 

Etkinlik kapsamanda Taka Yat’dan Tanju Kalaycıoğlu Su Marine tarafından üretilen ahşap bir yelkenliyi basın mensuplarına gezdirdi. Pendik’de İstanbul City Port ‘da tekne içinde yapılan sohbette Kalaycığlu, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. 

Fuarın ikinci gününde Türk Denizcilik ve Denizde Savunma Araçları Zirvesi gerçekleştirildi.
cheap nba jerseys louis vuitton outlet online cheap authentic jerseys cheap jerseys cheap wholesale nhl jerseys mbt shoes sale mbt rocker bottom shoes cheap Boston Red Sox jerseys New York Rangers jerseys wholesale