Anasayfa »  ETKİNLİK  » MTU Türkiye Kartal ofisini hizmete açtı

MTU Türkiye Kartal ofisini hizmete açtı


MTU Türkiye, son 5 yılda girdiği büyüme eğilimi çerçevesinde, İstanbul Hadımköy’ de bulunan Yönetim, Üretim ve Servis Tesisleri’nin ardından İstanbul Anadolu yakasında Kartal’da MTU Türkiye Satış, Pazarlama ve Servis Merkezi’ni hizmete açtı. Kartal E-5 yan yol üzerinde bulunan merkezin açılışına yerel yönetim temsilcileri, MTU yönetici ve çalışanları ile MTU müşteri ve iş ortakları katıldı.

 

MTU aynı zamanda sistem satan bir şirket haline geldi

Açılışta konuşma yapan MTU Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Ekrem Kuraloğlu şunları söyledi:  “MTU Dünya’da 105, Türkiye’de ise 24 yıldır varlığını sürdürüyor.  Geçmişte sadece motor üretmiş olan MTU, iyi bir mühendislik firması ve halen yüksek teknolojili motorlar üretiyor. Ancak artık MTU aynı zamanda sistem satan bir şirket haline geldi. Sistem satışıyla birlikte müşteriye daha yakın olmak gerekiyor. Müşterilerimize daha yakın olmak amacıyla ciddi bir yatırım yaparak bu merkezi kurduk. Bu merkezimiz ile hem tersanelere hem de Anadolu yakasındaki müşterilerimize daha yakın olmayı hedefliyoruz.”

 

“2009 yılında yaptığımız uzun dönemli büyüme planlamalarının adım adım hayata geçtiğini görmenin gururunu yaşıyoruz. Son beş yılda MTU Türkiye cirosunu yüzde 38 oranında büyüttü, çalışan sayısını da yüzde 43 arttırarak istihdam yarattı. Adana’da Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürlüğümüzü açtık. İzmir’de de Ege Bölge Müdürlüğümüzü açtık. Ankara ve Antalya’da bölge müdürlüğü açarak hizmetlerimizi devam ettiriyoruz. Bu yıl Azerbaycan’da bölge ofisimizi hayata geçirdik.

Türkiye büyüyor biz de büyüyoruz. Türkiye’de kazandığımızı Türkiye’ye yatırma sözümüzü böylece tutmuş oluyoruz.

 

Müşterisi en memnun olan marka olma hedefimiz de var

 

Türkiye’de birçok segmentte pazar lideriyiz. Hadımköy Üretim Tesisleri’nde dünya pazarına motor ve silindir gömleği üretiyor ve ihraç ediyoruz. Amacımız sadece rakamsal bir büyüme değil, aynı zamanda müşterisi en memnun olan marka olma hedefimiz de var. Bu hedef çerçevesinde iş ortaklarımıza yakınlık, rahat ulaşım ve etkili servis için İstanbul Hadımköy Tesislerimizin ardından ikinci büyük tesisimiz olan Kartal Satış, Pazarlama ve Servis Merkezi’mizi açtık. Hedefimiz bu tesis ile beraber hizmet çıtamızı daha da yukarılara taşımak. Müşterilerimiz ve iş ortaklarımız ile beraber büyüme planlarımız dahilinde adımları da atacağımıza yürekten inanıyorum.”

Kuraloğlu, MTU’nun Türkiye ekonomisine istihdam ve teknoloji transferi ile katkıda bulunmaya devam edeceğini de sözlerine ekledi.

 

MTU Türkiye, açılışı gerçekleştirilen Kartal Satış, Pazarlama ve Servis Merkezi’nin eklenmesi ile beraber ülkemizdeki hizmet noktası sayısını 7’ye çıkarmış oldu. MTU Türkiye, Marmara, İç Anadolu, Güney Anadolu, Ege, Antalya Bölge Müdürlükleri, yurtiçinde ve yurtdışında toplam 7 yetkili servis noktası ile Türkiye ve bölge müşterilerine hizmet veriyor. MTU, deniz motorları, savunma sanayi için üretilmiş özel motorlar, endüstriyel motorlar, “dizel jeneratörler”, gaz motorlu kojenerasyon & trijenerasyon tesisleri gibi birçok ürünü ile hizmet sunuyor.

 

 Dünyada birçok segmentte pazar lideri olan MTU, Rolls-Royce Power Systems AG bünyesi altında dizel ve doğalgazlı motorlar, aktarma sistemleri, motor yakıt ve enjeksiyon sistemleri üretiyor ve küresel olarak yapılanmış yaygın teknik hizmet ağıyla hizmet veriyor


Kartal’da MTU Türkiye Satış, Pazarlama ve Servis Merkezi’nin açılışına( soldan sağa) MTU yöneticilerinden MTU Ortadoğu ve Afrika Direktörü Douglas Scwedland, MTU Marine ve Offshore Bölüm BaşkanıNadine Buhmann, MTU Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Ekrem Kuraloğlu, MTU Askeri ve Resmi Projeler Bölüm Başkanı Knut Müller ve MTU Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Ali Güzel de katıldı.


cheap nba jerseys louis vuitton outlet online cheap authentic jerseys cheap jerseys cheap wholesale nhl jerseys mbt shoes sale mbt rocker bottom shoes cheap Boston Red Sox jerseys New York Rangers jerseys wholesale