Anasayfa »  PROJE  » TANSU YACHTS 37,9 metrelik So’Mar’ı suyla buluşturdu

TANSU YACHTS 37,9 metrelik So’Mar’ı suyla buluşturdu


So'Mar vurucu ve güçlü askeri hatlara sahip dış görünümüyle ön plana çıkıyor. Yatın konsept, iç ve dış tasarımda Rıza Tansu tarafından yönetilen Tansu Yachts imzası bulunuyor.  Tansu Yachts ve Diana Yacht'ın 34 metrelik Only Now isimli projede gösterdikleri başarılı işbirliği bu projede de devam etti. Diana Yacht gemi inşa ve mühendislik konularında projeye katkı sağladı.  Tansu Yacht tarafından, Only Now teknesinde olduğu gibi ahşap kompozit konstriksüyon şeklinde inşa edilen So’Mar’da iroko, sapelli ve maun cinsi ahşaplar kullanıldı.

 

Mimari tarzın daha çok ön plana çıkmasını istedik

So'Mar daha önceki projemize göre daha olgunlaşmış ve daha sadeleştirilmiş bir şekilde inşa edildi diye belirten Rıza Tansu, "Bu süperyatta mimari tarzın daha çok ön plana çıkmasını istedik. Alanların kullanımında mimari bir duyguyu çağrıştırmak için özenle seçtiğimiz ve tasarladığımız parçalarla tecrübemizi birleştirdik" dedi. So'Mar 2012 yılının Kasım ayında 38 metrelik Cutlass projesiyle birlikte duyurulmuştu.  Cutlass teknesinin suya indirilişi 2015 yılının Nisan ayına planlanırken, Tansu Yacht'ın diğer bir süperyatı Alyssa önümüzdeki ay denize indirilecek.So'Mar, tekne sahibi dahil toplam 8 kişiyi ağırlayabiliyor. En üst güverte arka tarafında bayan ve erkek ayrı tuvalet banyo sunan master kabin ve genişçe bir dış alan kullanımı ile tekne sahibine ayrılmış durumda. Mürettebat için ise ana güverteye çıkan özel bir merdivene sahip toplam 3 adet kamara bulunuyor.

 

Tekne sahibi tüm güvertenin kendisine ait olduğu harika bir yaşam alanına sahip oldu

Bu teknenin en dikkat çekici özelliği bu büyüklükteki teknelerde eşine rastlanmayan üst güvertenin arka kısmındaki tekne sahibine ayrılan özel bölüm diye belirten Rıza Tansu, "Bu bölümü elde etmek için dümen evinin üst bölümünü yükselterek değişik birşey başardık. Bu sayede tekne sahibi müthiş bir manzaraya ve tüm güvertenin kendisine ait olduğu harika bir yaşam alanına sahip oldu. Ayrıca sancak ve iskele taraflarda yer alan kırlangıç diye adlandırılan bölümleri de tekne sahibinin kullanım alanlarına dahil ederek çok özel bir alan yarattık. Bu farklılıkların hemen hepsini iç tasarıma da yansıtmak için tekne sahibine birçok alternatif hazırladık" diye ekliyor. 

cheap nba jerseys louis vuitton outlet online cheap authentic jerseys cheap jerseys cheap wholesale nhl jerseys mbt shoes sale mbt rocker bottom shoes cheap Boston Red Sox jerseys New York Rangers jerseys wholesale