Anasayfa »  MARİNA  » KARPAZ GATE MARİNA renkli etkinliklerle yaz sezonunu açtı

KARPAZ GATE MARİNA renkli etkinliklerle yaz sezonunu açtı


Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) turizmine önemli katkı sağlayan Karpaz Gate Marina, yaz sezonu açılışını bir dizi etkinlikle gerçekleştirdi. 7 Haziran Cumartesi günü resepsiyon ile başlayan etkinliklerin ilk ayağı olarak Doğu Akdeniz Yat Rallisi (EMYR) ve Caretta Caretta Rallisi’nin plaket töreninin ardından, Karpaz Gate Marina’nın, Yakın Doğu Üniversitesi ve Girne Üniversitesi ile işbirliği halinde ve İş Bankası’nın katkıları ile KKTC'ne getirdiği Piri Reis Haritaları Sergisi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Sezon açılış etkinliğine, KKTC Başbakanı Özkan Yorgancıoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, Belediye Başkanları, Yakın Doğu Üniversitesi yetkilileri, Girne Üniversitesi yetkilileri, Doğu Akdeniz Yat Rallisi (EMYR) ve Caretta Caratta Yat Rallisi temsilcilerinin yanı sıra, basın, siyaset ve iş dünyasından birçok özel davetli katıldı. Dergimiz de dış haberler editörümüz tarafından organizasyonda temsil edildi. Açılışta kısa bir konuşma yapan Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, marinaya demir atan yatçılara seslenerek “Akdeniz’in doğusundaki bu güzel adada sizleri görmekten gurur duydum” dedi. Marinanın yapımını gerçekleştiren herkese teşekkürlerini sunan Yorgancıoğlu,  “Geçmişte yaşadığınız zorluklardan dolayı özür diliyorum. Ülkeye böylesi güzel bir yatırımı kazandırdığınız için de sizlere teşekkür ediyor ve projelerinizi geliştirme konusunda geçmişte olduğu gibi ısrarcı davranırsanız, sizlere yardımcı olmaya çalışacağız” diye konuştu.

Karpaz Gate Marina CEO’su ve Ortaklar Temsilcisi Liza Singer de, 2013 yılında Karpaz Gate Marina Galerisi’ni hayata geçirerek o tarihten itibaren kültür merkezi yaratmaya çalıştıklarını belirterek Piri Reis Sergisi’nin üçüncü sergileri olduğunu kaydetti. Singer, Karpaz bölgesini korumayı ve geleceğe taşımayı akıllarından hiç çıkarmadan yenilik ve uluslararası tat katmaya devam edeceklerini belirtti.Resmi sezon açılış töreninin ardından saat 20.00’de ise Karpaz Gate Marina Beach Club, muhteşem bir parti ile sezona merhaba dedi. Birbirinden eğlenceli performansları ile Kübalı grup Onelia Manzano ve İstanbul’un en iyi DJ’lerinden Suat Ateşdağlı, sezon açılış partisine damgasını vuran performanslar sergiledi. Görsel Sanatçı Di Lala’nın da katıldığı gece geç saatlere kadar sürdü.

 

Uluslararası bir yatırımcılar grubunun sahibi olduğu Karpaz Bay Resort Ltd. (KBR) şirketi tarafından  60 milyon Euro yatırım yapılarak hizmet vermeye başlayan Karpaz Gate Marina, şimdiye kadar 22 farklı ülkeden çok sayıda turisti ağırladı. Denizde 300 tekne bağlama,  karada ise150 tekne konaklama kapasitesine sahip marinada 300 tonluk Doğu Akdeniz'in en büyük travel lifti hizmet veriyor. Karpaz Gate Marina, halen Doğu Akdeniz'in ilk ve tek 5 Altın Çıpa ödüllü marinası durumunda.


HABER: BAHADIR ŞEN

cheap nba jerseys louis vuitton outlet online cheap authentic jerseys cheap jerseys cheap wholesale nhl jerseys mbt shoes sale mbt rocker bottom shoes cheap Boston Red Sox jerseys New York Rangers jerseys wholesale