Anasayfa »  ETKİNLİK  » DEPAR MOTOR, Evinrude 2014 model E-TEC Serisi’ni tanıttı

DEPAR MOTOR, Evinrude 2014 model E-TEC Serisi’ni tanıttı


Dünyada 100’den fazla ülkede, 4.200 bayi ve distribütörü, toplam 168.000 çalışanı ile deniz motoru, deniz motosikleti, motosiklet, ATV, UTV ve Kar motosikleti gibi araçların üretimini yapan dünyaca ünlü BRP’nin (Bombardier Recreational Products) ürettiği Evinrude tekne motorları 2014 düzenlenen Test Sürüşü etkinliği ile tanıtıldı. 

1968 yılından bu yana faaliyet gösteren ve BRP’nin Türkiye distribütörü olan Depar Motor ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte, yüz yılı aşkın süredir üretimde olan ve tüm deniz tutkunlarının yakından tanıdığı Evinrude’un, E-TEC teknolojisi ile daha da güçlenmiş yeni motorları test edildi. Pendik’te Marintürk İstanbul City Port marinada ,Depar Motor A.Ş. Kurucu Ortağı ve Teknik Servis Müdürü Vidal İtkin’in 2014 modelleri ve teknik özelliklerini anlatan brief konuşmasıyla başlayan etkinlik, Pendik Marina-Sedef Adası rotasında renkli ve heyecanlı deneme sürüşleri ile gün boyunca devam etti. 

Depar Motor A.Ş. Kurucu Ortağı ve Teknik Servis Müdürü Vidal İtkin; Evinrude 300HP’nin teknik özelliklerini anlattığı sunumda, denizin bir tutku olduğuna ve bu tutkuyu perçinlemek için doğru bir motor seçiminin önemli olduğuna dikkat çekti. Evinrude’un deniz motoru camiasında gelinen son nokta olduğunu vurgulayan İtkin, motorların teknik özellikleriyle ilgili olarak,“Deniz ve motor tutkunları, 300 hp gücündeki değişik teknelere ve çoklu  montajlarında aralarında bulunduğu (3x 300 ve 2 x300 ) son teknoloji motorların kullanıldığı teknelerle E-TEC teknolojisinin kattığı gücü ve farkı birebir test etme imkânı buldular” dedi.

Evinrude G2 motorlar daha fazla torku, yüzde 15 yakıt tasarrufu ile sunuyor

Dünyada lansmanı yeni yapılan, BRP’nin inovasyon kültürünü gözler önüne seren, Evinrude E-TEC dıştan takma yeni nesil G2 motorları, Eylül ayında Türkiye’de motor ve deniz tutkunları ile buluşacak. Çığır açan cesur tasarımıyla, yüzde 75’e kadar daha az toplam emisyon salımına sahip yeni dıştan takma Evinrude motorlar,  yüzde 15 oranında yakıt verimliliği ve önde gelen dört zamanlı motorlara göre yüzde 20-40 oranında daha fazla tork sunuyor.cheap nba jerseys louis vuitton outlet online cheap authentic jerseys cheap jerseys cheap wholesale nhl jerseys mbt shoes sale mbt rocker bottom shoes cheap Boston Red Sox jerseys New York Rangers jerseys wholesale