Anasayfa »  GÜNCEL TÜRKİYE  » Promar Teknik ve Servis Eğitimi yoğun katılımla gerçekleştirildi

Promar Teknik ve Servis Eğitimi yoğun katılımla gerçekleştirildi


Promar’ın her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği Teknik ve Servis Eğitimi seminerinde Marmaris, İzmir, Antalya ve İstanbul’daki bayiilerini bilgilendirdi. Bunun dışında tekne ithalatçılarından Trio grubu, Hanse, Beneteau, Jeanneau servis ekiplerinden ve son zamanlarda çok aktif olan Deniz Kuvvetleri’nden de seminere katılım oldu. Promar firma ortaklarından Levent Banyocu, eğitimin son derece başarılı geçtiğini, beklediklerinin üstünde bir katılım olduğunu belirterek, şu açıklamalarda bulundu:


Geçen sene özellikle grubumuzun ürünlerinin satışlarının artmasıyla, seminere katılım da arttı

“Sımrad, B&G ve Lowrance ile ilgili ürünlere ilişkin seminerde, geçtiğimiz seneyi bir gözden geçirdik. Bizden neler bekleniyor sorusunu cevaplamaya çalıştık. 2015 için yeni ürünleri ve bunların montajlarını gözden geçirdik. Komple bütün sistemlerin birbirine bağlandığı bir sistem kurduk. İnsanların merak ettikleri şeyleri doğrudan cihaz, montaj kurulumu üzerinden herkese tanıttık. Çok keyifli oldu. En güzeli de, soru cevapların ilerleyişiydi. Semineri, ortağım Cenk Ölçüşenler verdi. Semineri her sene sektörün nispeten daha durağan olduğu Aralık veya Ocak aylarında mutlaka yapıyoruz. Geçen sene özellikle grubumuzun ürünlerinin satışlarının artmasıyla, seminere katılım da arttı. Geçen sene 60 kişilik katılım bu sene belki 100 kişiye çıkacak. Seminere ilgi güzeldi. Açıkçası bizi çok tatmin etti. Yeni ürünler ve yurtdışından gelen servis noktası talepleri çok yüksek. O yüzden bu eğitimleri geliştirerek sürdüreceğiz.”

Servis noktalarının büyük önemi var, her yerde olmak zorundayız

“Ürünlerin montaj esasları var. Satış sonrası müşteri memnuniyeti, genelde garanti servislerindeki müdahale hızlılığı ve çabukluğuyla ilgilidir. Yurtdışında bizim ürünlerimiz yer aldığı çok fazla tekne Türkiye’ye gelmeye başladı. Bunlar çoğunlukla Çeşme, Bodrum, Fethiye, Göcek gibi yerlere geliyor. Geldikleri mekânların nereler olduğunu bilmediğimiz için, artık her yerde olmak zorundayız. Kişi sıfır bir tekne yapmışsa ve bir problem yaşıyorsa, aradığı zaman bizden müdahale istiyor. Bu yüzden özellikle servis noktalarının büyük önemi var. Biz 2015 yılı için hazırlığımızı sunduk. Bir servis kiti hazırladık. Özellikle 2013 ve 2014 yıllarında toplam servis taleplerinde en çok arızaya uğramış cihazlarla ilgili bir kit bu. Maliyet fiyatına bu kitlerden birer tane servis noktalarımızda bulunduruyoruz. En azından tekneye gittiği anda, cihazı değiştirip işlemini yapabiliyor. Bu özellikle B&G ve Simrad ürünleri için geçerli, Lowrance ürünlerinde ise kendimiz birebir değişiklik kampanyası yapıyoruz.”

cheap nba jerseys louis vuitton outlet online cheap authentic jerseys cheap jerseys cheap wholesale nhl jerseys mbt shoes sale mbt rocker bottom shoes cheap Boston Red Sox jerseys New York Rangers jerseys wholesale