Anasayfa »  GÜNCEL TÜRKİYE  » ARES TERSANECİLİK & ROLLS-ROYCE MTU

ARES TERSANECİLİK & ROLLS-ROYCE MTU
Katar Sahil Güvenliği için Ares Tersanecilik’te inşa edilen 17 adet devriye botunun yapımında kullanılacak Rolls-Royce MTU yüksek hızlı motor ve su jeti tahrik sistemlerini sağlamak için 15,8 milyon sterlin değerinde bir anlaşma imzaladı.

Anlaşmayla ilgili değerlendirmelerde bulunan Rolls-Royce Denizcilik Birimi Başkanı Don Roussinos, “Ares Hercules devriye botları Katar Sahil Güvenliği’nin Rolls-Royce Kamewa su jetlerini barındıran ilk filosu olacak. Bu işbirliği, Ares Tersanecilik ile çalıştığımız ilk projemiz değil ancak şimdiye kadar gerçekleştirdiklerimizin en büyüğü ve en önemlisi olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

Ares Tersanecilik Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Kalafatoğlu da “Rolls-Royce gibi dünya çapında prestijli tedarikçilerle sürdürdüğümüz iş ortaklıklarımız, yüksek kaliteli devriye botları üretimimize olan bağlılığımızın bir göstergesidir” açıklamasında bulundu. Kalafatoğlu, “Bu anlaşma bir Türk tersanesinin tek seferde aldığı en büyük gemi ihracat siparişidir. Elyaf takviyeli plastik kullanılarak inşa edilen sahil güvenlik botlarına yönelik yapılan en önemli projelerden birine imza atıyoruz. Anlaşma dâhilindeki 17 bot ileri teknoloji ürünü kompozit malzemeler ile inşa edeceğiz” şeklinde görüşlerini belirtti.

MTU Türkiye Genel Başkanı Ekrem Kuraloğlu ise “Ares Tersanecilik, birlikte önemli başarılara imza attığımız en önemli iş ortaklarımızdan biri. 2010 yılından itibaren proaktif bir yaklaşımla çalıştığımız bu proje kapsamında Ares’in ihtiyaçlarına uygun desteği verebilmek adına çalışmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.
cheap nba jerseys louis vuitton outlet online cheap authentic jerseys cheap jerseys cheap wholesale nhl jerseys mbt shoes sale mbt rocker bottom shoes cheap Boston Red Sox jerseys New York Rangers jerseys wholesale