Anasayfa »  FİRMA  » DURATEK’den İhtiyaca Özel Epoksi ve Poliüretan Sistemler

DURATEK’den İhtiyaca Özel Epoksi ve Poliüretan Sistemler


40 yılı aşkın bir mazisi olan DURATEK, %100 yerli ve sadece kendi knowhow ve markasıyla üretim yapan bir firmadır. Duratek, epoksi ve poliüretan esaslı ürünleri tasarlar, üretir ve satar. Pazardaki özel yerini müşteri ihtiyaçlarına odaklanması sayesinde elde etti. Kardeş firması Paksoy Kimyevi’nin epoksi hammaddelerini de üretiyor olması, Duratek’e sistem tasarlarken bir adım önde başlama avantajını sağlıyor. Böylesi bir entegre yapıya dünyada çok sık rastlanmaz.

Bu sayede geniş bir ürün yelpazesine sahip olan DURATEK’in İnşaat ve DENİZ başta olmak üzere, epoksi ve poliüretanın kullanıldığı hemen hemen tüm sektörler için ürünü bulunuyor.
Deniz sektöründe, ahşap, fiberglas ve metal teknelerin imalatında ve bakımında kullanılan epoksi ve poliüretan esaslı tüm ürünleri A’dan Z’ye üretmektedir.En küçüğünden 141 m’ye kadar her boyda yapılmış veya yapılmakta olan pek çok tekneye yapısal ve boya ürünlerini sunmaktadır. Duratek, Tuzla, Bodrum – Fethiye – Marmaris ve Antalya Serbest Bölge’de yapılmakta olan ahşap, çelik ve kompozit tekne üretim ve bakımındaki aktivitesini her yıl arttırmaktadır.

Üretimi devam eden, bittiğinde de dünyada şu ana kadar üretilmiş en büyük ahşap tekne olacak 141 m’lik Dream Symphony Projesi’nde Duratek ürünlerinin tercih edilmesi, IMO Standartları’na göre Lloyd’s Register sertifikasına sahip özel tekne / gemi zemin kaplamaları malzemeleri ve kompozit sektörüne yönelik yüksek mukavemetli ve farklı uygulama yöntemlerine uygun olan, Lloyd’s Register, Germanischer Lloyd gibi uluslararası akredite kurumların sertifikalandırdığı, laminasyon reçinelerinin ve yapıştırıcılarının Türkiye’de ilk defa Duratek tarafından üretilmiş olması, Duratek’in ihracata daha da fazla önem vermesine, METS, JEC gibi prestijli fuarlarda uzun zamandan beri boy gösterip tanıtımını yapmasına yöneltti. Bir Türk firması olarak yabancı müşterilerde yaratılması çok uzun süren güveni yaratma konusunda Duratek çok yol aldı. Artık Duratek yurtdışında da sorulan ve talep edilen bir marka haline geldi.

Duratek , Tuzla Mağaza - İzmir - Antalya ve Adana  Bölge Müdürlükleri vasıtasıyla yat imalat sektörüne / tersanelere  teknik  ve lojistik destek vermekte, marina ve çekek yerlerindeki yaygın bayi ağı ile, yat üretim, bakım - onarım sektörünün  ihtiyaçlarına hizmet etmeye devam etmektedir.Duratek, içinde bulunduğu deniz sektörünün gelişmesinde öncü rol oynayacak olan KAYIK Ahşap Tekne Üreticileri ve Yan Sanayicileri Derneği’nin kurucu üyeleri arasında yer almaktan gurur duyuyor. Bu derneğin amacı, tekne üretim sanayiinde ahşap malzemenin hak ettiği değeri kendisine kazandırmak ve Türkiye’deki değerli ahşap el işçiliği ve bilgi birikimini dünyada tanıtarak “Geleneksel ve Modern Türk Ahşap Teknesi’ni” saygın bir marka haline getirip ülkeler arası işbirliklerini arttırmaktır. GİSBİR’in de katkılarıyla 2013 yılında güzel bir tanıtım faaliyeti yapan, Türkiye’nin önde gelen tersanecileri, tasarımcıları ve mühendislerinden oluşan inisiyatif, geçen yılın sonunda dernekleşmiştir. Aslında sosyal bir sorumluluk projesi olan bu derneğin tüm üyeleri oluşuma büyük bir heyecan ile katkıda bulunuyor. Bu katkı ve heyecanı paylaşacak yeni üyelerimizle zaman içinde büyüyerek yurt içinde ve dışında bilinen itibarlı bir kuruluş olmayı planlıyoruz. Derneğimiz hakkında bilgi edinmek için www.kayikturkiye.com sitesi ziyaret edilebilir.


BAŞLICA DURATEK ÜRÜNLERİ:

Yapısal Ürünler:


KLM 474 ve KLM 476 Solventsiz Epoksi Laminasyon Sistemi:
Her iki ürün de, her tip ahşap ve kontraplak levha ile omurga, posta üretiminde ve ahşap sargıda kullanılabilen, rutubetli ortamlarda da çalışan, hem ağırlıkça hem de hacımsal olarak 1:1 karışım oranına sahip olan sistemlerdir.

Gerek KLM 474 gerek KLM 476, özellikle ahşap laminasyonu için geliştirildiği için elyaf laminasyon sistemlerinde olduğu gibi içine bir takım dolgular katılarak ahşap yapıştırıcısına dönüştürülmesi gerekmiyor. KLM 474 ahşap laminasyon reçinesi olarak hem Lloyd’s Register hem de Rina sertifikalarına, KLM 476 ise Lloyd’s Register sertifikasına sahiptir.

KLM 474, Rina tarafından özel bir test serisine tabi tutuldu. Çok kapsamlı olan bu seri, zorlu şartlandırma süreçlerinden geçirilmiş test numunelerinin çekmede kayma kuvveti, delaminasyon dayanımı, çapraz çekme dayanımı ve büzülme testlerini tamamlayarak sertifikasını aldı. 8 aylık test süreci sonucunda KLM 474, ilgili standartlara göre sertifikalandırılmış çok az sayıda, belki de tek epoksi esaslı ahşap laminasyon reçinesi oldu.KL 674 ve KL 675 Solventsiz Epoksi Laminasyon ve Osmozis Tedavi Sistemi:


KLM 674, lamine ahşap teknelerinin kabuğunun elyaf ile lamine edilerek güçlendirilmesinde, KL 674 ve KL 675 de osmoza uğramış fiberglas teknelerin tamiratında kullanılır. Her iki ürün de Lloyd’s Register sertifikasına sahiptir.


Macun ve Boyalar:


Ahşap, fiberglas ve çelik tekneler, uygun bir epoksi astar (ahşap: AV 483; fiberglas: KL 674; çelik: GR 4490) ile astarlandıktan sonra, yüzey tesviyesinde GSM 874 Solventsiz Epoksi Tesviye Macunu kullanılabilir. 23oC’de uygulanan macun 24 saat içinde zımparaya gelir. GSM 874 üzerine yoklama amacıyla GSM 877 Solventsiz Epoksi Yoklama Macunu uygulanabilir. Her iki ürün de 0,7 kg/lt’lik yoğunluğa ve hem ağırlıkça hem de hacımsal olarak 1:1 karışım oranına sahiptir. Yine her iki ürün de hiçbir şekilde solvent içermediği için, malzemeler kürlendikten sonra yüzeylerinde çökme görülmez. GSM 877’nin tesviye için yeterli incelikte olamayacağı kadar küçük boşluklarda GSM 338 Epoksi Sprey Macun kullanılabilir.
Teknelerin su altı kesiminde BT 2386 Solventsiz Epoksi Boya, su üstü kesminde ise ASL 5380 Solventli Epoksi Boya, ara kat boya olarak kullanılır. Yüksek parlaklığa sahip, solventli poliüretan esaslı, yüksek UV direnci olan SA 3100 Solventli Poliüretan Boya, tekne yüzeyinde parlak ve dayanıklı bir yüzey oluşturur.Özel Ürünler:

Başlangıçta deniz sektörünün bir parçası olan, ancak zaman içinde Duratek içinde ayrı bir bölüm haline gelen, satış ve pazarlaması, herhangi bir bayi ağı kullanılmadan direkt merkezden yürütülen kompozit bölümünün bir takım ürünleri deniz sektörüne de hitap etmektedir. Bunların başlıcaları DURATEK 1000, DURATEK 1200 ve DTM 2204’tür.

DURATEK 1000 Solventsiz Epoksi Laminasyon Sistemi, bir reçine ve 3 ayrı sertleştiriciden (hızlı, yavaş ve ekstra yavaş) oluşmaktadır. Sistem, el yatırması ve vakum torbalama yöntemlerine uygundur. Sistemin tüm bileşenleri Lloyd’s Register sertifikalıdır. Her boyutta teknenin üretiminde kullanılabilir.

DURATEK 1200 Solventsiz Epoksi Laminasyon Sistemi de, DURATEK 1000 gibi bir reçine ve 3 ayrı sertleştiriciden (hızlı, yavaş ve ekstra yavaş) oluşmaktadır. DURATEK 1000’den farkı, sistemin çok daha düşük bir viskoziteye sahip olması ve bu sayede infüzyon, RTM ve L-RTM gibi yöntemlerde kullanılabilmesidir. Sistemin hızlı ve yavaş sertleştiricileri Germanischer Lloyd, en yavaş sertleştiricisi de Lloyd’s Register sertifikasına sahiptir. DURATEK 1200, tekne, rüzgar türbin kanadı ve benzeri yapıların üretilmesinde kullanılabilir.

DTM 2204 teknenin alt ve üst yapısını veya rüzgar türbin kanatlarının iki kabuğunun birbirine yapıştırılması gibi uygulamalarda kullanılan yüksek performanslı, epoksi esaslı bir yapıştırıcıdır. Söz konusu uygulamalar için Germanischer Lloyd Sertifikası’na sahiptir.Yine sadece merkez ofisimiz vasıtasıyla satış ve pazarlamasını yaptığımız bir başka özel ürün ise, PRC sistemi olarak tabir edilen, gemi ve yatların zemininde kullanılabilen, IMO kurallarına göre alevi yaymama, düşük duman yoğunluğu oluşturma ve zehirli gaz çıkarmama özellikleri Lloyd’s Register tarafından sertifikalandırılmış, astar, tesviye macunu, ana kat ve vernikten oluşan sistemdir.

Sahip olduğu ArGe ve mühendislik imkanları ile müşteri isteklerine uygun özel çözümleri, hammadde safhasından itibaren üretebilen DURATEK, uluslararası dev rakipleri arasında kendine saygın bir yer edinmiştir. DURATEK, önümüzdeki beş yıl içinde aktif olduğu ana sektörlerde çok daha iddialı bir konumda olmayı planlıyor.

www.duratek.com.tr
cheap nba jerseys louis vuitton outlet online cheap authentic jerseys cheap jerseys cheap wholesale nhl jerseys mbt shoes sale mbt rocker bottom shoes cheap Boston Red Sox jerseys New York Rangers jerseys wholesale