Anasayfa »  PROJE  » AZZURRO YATÇILIK 3. yaşına üç model ile giriyor

AZZURRO YATÇILIK 3. yaşına üç model ile giriyor


İtalya’da tasarlanan ve markanın sembolü haline gelmiş olan ZR modeli ile Uluslararası İstanbul Boat Show’a katılan Azzurro Yarçılık, ilk etapta 6 ülke ile satış anlaşması imzaladı. Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İskandinav ülkeleri ve körfez Arap ülkelerindeki marka bilinirliği oldukça iyi seviyelere ulaşan Azzurro, şu an toplam 12 ülke ile satış anlaşmasına sahip konumda bulunuyor. Firma, kuruluşunun 3. yıldönümünde özel tasarlanan yepyeni modeli A50 ve klasikleşmiş modeli ZR ile, Avrupa ve Türkiye pazarlarında da daha etkin rol almayı hedefliyor.

2012 tarihinde kurulan Azzurro Şirketler Grubu, tekne tasarımı ve üretimi, gayrimenkul ve otel yatırımları, spor salonu ortaklığı gibi çeşitli alanlarda faaliyet gösteriyor. Bu farklı faaliyet kollarına rağmen şirketin temel yapı taşını katamaran sürat tekne tasarımı ve üretimi oluşturuyor. Henüz 3 yaşında bir firma olmasına rağmen elde edilen başarının ardında, 25 yıllık sektörel tecrübe ile fonksiyonel lüks tasarımın son teknoloji ile harmanlanması yatıyor. 2004 senesinden günümüze kadar 110’u aşkın Offshore yarışına katılan firma kurucusunun eğitim geçmişinde ise İtalya’daki Politecnico di Milano Üniversitesi’nde yaptığı Yat Tasarımı yüksek lisansı bulunuyor.
El işçiliği ile üretilen ZR serisi tekneler müşteriler tarafından özelleştirilebiliyor
İthal malzemeler ile makine kullanılmadan sadece el işçiliği ile üretilen Azzurro ZR serisi teknelerin üretim süreci yaklaşık olarak 3 ay sürüyor. Tasarımın hazırlanması, müşteriye sunulması, talep edilen değişiklerin ana tasarımın kimliğini bozmayacak şekilde tasarıma adaptasyonu ve tasarımın revizyonu ile süreç başlıyor. İlk etapta, müşteri kendisine sunulan renk alternatiflerinden ve bu renklere uygun iç döşeme ve aksesuarlar alternatifleri arasından seçimini yaparken, örneğin arabası ile aynı renk olması gibi kişiye özel taleplerini dile getirebiliyor. Ayrıca, teknenin dış veya iç kısmında, kişiye özel logo, metin veya sayı gibi detaylara da yer verilebiliyor.
Tekneler müşteriye teslim edilmeden önce, dikişlerin hizalanması, vidaların aynı yöne bakması gibi tüm ince detayları içeren fabrika denetiminden geçiyor. Bu süreci farklı dalga boylarında hız ve stabilizasyon testlerini içeren güvenlik denetimleri takip ediyor. Hız tutkusunun bilinçli olarak deneyimlenmesini prensip edinen firma, teknelerini teslim ettikten sonra kullanım hakkında müşterilerine birebir eğitim veriyor. İstenildiği takdirde, aynı zamanda ARGE merkezi olarak firma bünyesinde yer alan İstanbul Tuzla’daki fabrikadan, müşteriye teslim edilen her tekne dünyanın neresinde olursa olsun takip edilebiliyor. Bu sistemle teknik problemler öngörülüyor, tekneye veya motora zarar verebilecek durumlar saptanarak kullanıcı bilgilendiriliyor.
Çevre dostu A50 geniş bir açık alan sunuyor

50 feet uzunluğunda, 4 kişinin rahatlıkla konaklayabileceği yepyeni bir model olarak sunulan A50’nin üretim sürecinde çevre dostu olma ilkesi benimsenmiş. Günlük geziler veya uzun seyahatlerde rahatlık ve konfor sağlaması adına, oldukça geniş bir açık alan sunacak şekilde dizayn edilen açık kataramanın güverte, kamaralar ve geniş güneşlenme alanı kişilerin istekleri doğrultusunda inşa ediliyor. A50’nin güneş paneli yüzeyi görevi gören üst kısmı doğrudan güneş enerjisi kazanımını mümkün kılıyor. Elektrikli motorlar ve diğer sistemler, geniş boş alana sahip güvertenin alt kısmına yerleştirilebiliyor.


cheap nba jerseys louis vuitton outlet online cheap authentic jerseys cheap jerseys cheap wholesale nhl jerseys mbt shoes sale mbt rocker bottom shoes cheap Boston Red Sox jerseys New York Rangers jerseys wholesale