Anasayfa »  MARİNA  » VİAPORT MARİNA 29 Mayıs’ta 3 etabıyla hizmete açıldı

VİAPORT MARİNA 29 Mayıs’ta 3 etabıyla hizmete açıldı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Tuzla Belediyesi’nin katkılarıyla 1 milyar TL’lik yatırım bedeliyle hayata geçirilen ve dünyada eşi bulunmayan, 6 fonksiyonlu tek marina olarak nitelendirilen Viaport Marina,  denizin üzerinde konumlanan adacıklarda alışveriş merkezi, dünyanın en hızlı roller coaster’larından ikisine sahip tema parkı ve 750 tekne kapasitesine sahip marinasıyla hizmet vermeye başladı. Yalova’ya 7,8 ve adalara 8 mil uzaklığında bulunan Viaport Marina’da, tekne rezervasyonları alınmaya başlandı.

İki pantonu ile hizmet vermeye başlanan marinada diğer pantonların ve çekek sahasının inşaası devam ediyor. Çekek saha operasyonlarında KRM Yacht ile marinada yat malzeme ve aksusuarları satan tek mağaza olarak ise CSY Marine ile prensip anlaşması sağlandığı bilgisini aldık. Deneyimlenmemiş bir konseptte tasarlanan proje, deniz ile insanı buluşturacak ayrıntılara sahip. Halka açık olarak tasarlanan ve turizm bakımından Türkiye’nin vizyon projelerinden biri olacak Viaport Marina’da, eğlence, deniz, alışveriş ve sosyal yaşam bir arada sunuluyor. Korunaklı ve doğal bir marina olarak tasarlanan Viaport Marina’da, çevreci ve emniyetli bir yapı kurgulandı.

Yeşilin içerisinde konumlanan yapısıyla, doğayla iç içe bir tasarım uygulanan Viaport Marina’nın tüm çatılarında, denizle bütünleşik bir görsellik sunması için Almanya’dan özel olarak getirilen mavi kiremit kullanıldı.Dünyanın “en”leri bu projede buluşuyor
Viaport Marina içerisinde konumlanan özelliklerin dünyada hiçbir marinada bulunmadığını ifade eden Via Properties Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar, “Dünyadaki tüm örneklere bakıldığında, marinalar hep insandan uzak şekilde tasarlanmıştır. İnsanları denizle barıştıracak bir proje tasarladık” diye konuştu. Dünyada 80’e yakın marinayı ziyaret ettiğini belirten Bayraktar, “Viaport Marina, diğer marinalar gibi sırf marinadan ibaret bir proje değil” diye konuştu.

ViaSEA ile iki roller coaster geliyor
Türkiye’ye getirilen ve kurulumu tamamlanan dünyanın en hızlı roller coaster’larından biri olan Red Fire, 55 metre yükseklikte, 980 metrelik bir ray sistemi üzerinde 1 saatte 630 kişi taşıyabilecek. Red Fire ile birlikte Family Coaster adını taşıyan ikinci roller coaster da ViaSEA’de yerini alacak.

Akvaryum ve otel 2016 yılında geliyor
Viaport Marina otel, alışveriş adası, tema park, akvaryum ve marinadan oluşan Türkiye’nin beşi bir yerde projesi olarak adlandırılıyor. Denizin üzerine konumlanacak otel ve binlerce deniz canlısını içerisinde bulunduracak Türkiye’nin en uzun tüneline sahip akvaryumu, 2016 yılında hayata geçirilecek.Dünya markaları Viaport Marina Alışveriş Adası’nda
Viaport Marina’da 154 adet alışveriş ünitesi bulunuyor. Yüzde 90 kiralamaların tamamlandığı projede, denizin üzerinde alışveriş yapma ve marinada “Outlet” konseptini hayata geçirildi.

Viaport Marina Express’i yola çıkıyor
Bayraktar, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla hayata geçirilecek olan Havaray projesiyle, ziyaretçilerimiz çok kısa bir sürede projemize ulaşacaklar. Ayrıca Yalova’dan direkt tekne seferleri düzenleyeceğiz. Avrupa’daki tema parklarda bulunan 80’li yıllara ait tasarımıyla Nostalji Express’i de Viaport Marina Express’i olarak Tuzla sahilde 3-4 kilometrelik hat boyunca, ziyaretçilerimizi ücretsiz şekilde projemize taşıyacak” şeklinde konuştu. Bayraktar, ilk yıl projeye 15 milyon yerli-yabancı ziyaretçi beklediklerini, bu rakamın ikinci yıldan itibaren 25 milyona çıkmasını hedeflediklerini aktardı.İki pantonu ile hizmet vermeye başlanan marinada diğer pantonların ve çekek sahasının inşaası devam ediyor. Çekek saha operasyonlarında KRM Yacht ile marinada yat malzeme ve aksusuarları satan tek mağaza olarak ise CSY Marine ile prensip anlaşması sağlandığı bilgisini aldık.

cheap nba jerseys louis vuitton outlet online cheap authentic jerseys cheap jerseys cheap wholesale nhl jerseys mbt shoes sale mbt rocker bottom shoes cheap Boston Red Sox jerseys New York Rangers jerseys wholesale