Anasayfa »  GÜNCEL TÜRKİYE  » FRANSIZ YATÇILAR

FRANSIZ YATÇILAR
Antalya Serbest Bölgesi’ndeki yat üretim firmalarına bir ziyaret gerçekleştiren Fransız yat sektörü heyeti, firma yöneticileriyle işbirliği imkanları hakkında görüş alışverişinde bulundu. Antalya Ticaret ve Sanayi Odasından (ATSO) yapılan yazılı açıklamada, ATSO Avrupa İşletmeler Ağı Ofisi, Antalya Serbest Bölge İşleticisi A.Ş. (ASBAŞ) ve Fransız Mediterranee Technologies ve Riviera Yachting Network işbirliğinde Türkiye’ye gelen Fransız yat sektörü heyetinin Antalya Serbest Bölgesi’nde incelemelerde bulunduğu belirtildi.

Fransız firmalarının temsilcileri serbest bölgedeki tersaneleri gezerek yat üretim faaliyetlerini incelerken,  geziden sonra ANTKUR, ARC Yacht, BB Yacht, HG Yacht, Mayra Yachts ve Vos Marine yöneticilerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda işbirliği olanakları görüşüldü. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Yardımcısı ve ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, bu yıl ilki düzenlenen organizasyonun her yıl tekrarlanacağını ifade etti.

Antalya Serbest Bölgesi’nin lüks yat üretiminde büyük bir başarı yakaladığını belirten Budak şunları söyledi: “Bugün Türk yat sektörü, ihracatta dünyada üst sıralarda yer almakta ve ultra lüks mega yat üretiminde üreticilerimiz markalaşma yolunda hızla ilerlemektedir. Antalya Serbest Bölgesi’nde boyları 63 metreye kadar büyüklükteki yatlar tersanelerimiz tarafından yüksek standartlarda inşa ediliyor. Firmalarımızın kaliteli ve hızlı üretim yapıları Antalya’yı yat üretiminde bir marka haline getiriyor.

Bu kuvvetli yapıyı devam ettirmek ancak teknolojiyi ve sektöre ilişkin gelişmeleri yakından izlemeliyiz. Bu nedenle Antalya’lı üreticilerimiz ile Fransız yat sektörü temsilcilerini bir araya getirdik. ATSO olarak üyelerimizin farklı ülkelerdeki sektör temsilcileri ile bilgi ve ticaret ağını güçlendirmelerine dönük çalışmalarımıza şimdiye kadar olduğu gibi önümüzdeki süreçte de devam edeceğiz.”
cheap nba jerseys louis vuitton outlet online cheap authentic jerseys cheap jerseys cheap wholesale nhl jerseys mbt shoes sale mbt rocker bottom shoes cheap Boston Red Sox jerseys New York Rangers jerseys wholesale