Anasayfa »  GÜNCEL TÜRKİYE  » ANTALYA ALTIN PORTAKAL YAT LİMANI

ANTALYA ALTIN PORTAKAL YAT LİMANI
Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik eski Bakanı Lütfi Elvan ve bakanlık yetkilileri Altın Portakal Yat Limanı ve kruvaziyer limanları için Antalya’da yer tespit çalışması yaptı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Elvan,” 2 bin 750 yat bağlama kapasitemiz var. Antalya gibi yıldızı parlayan kentte çok daha fazlası gerekli’ dedi.
Dünyada sadece Dubai’de bir benzeri bulunan yat limanı, Antalya’nın simgesi olan portakal şeklinde tasarlandı. İsmi de Altın Portakal olarak belirlendi.

Hazırlanan tasarıma göre yat limanına havadan bakıldığında portakal tasarımı görülecek. Limanın kara ile bağlantısı sadece yoldan ibaret olacak. Antalya Altın Portakal Yat Limanı için 1400’e yakın yat bağlama kapasitesi planlanıyor. Projenin Dubai’deki benzeri ile en önemli farkı ise üzerinde yerleşim alanı olmaması. Liman sadece yat bağlama alanı olarak kullanılacak, üzerinde yapılaşma olmayacak.
cheap nba jerseys louis vuitton outlet online cheap authentic jerseys cheap jerseys cheap wholesale nhl jerseys mbt shoes sale mbt rocker bottom shoes cheap Boston Red Sox jerseys New York Rangers jerseys wholesale