Anasayfa »  GÜNCEL TÜRKİYE  » GÜLLÜK MARİNA

GÜLLÜK MARİNA
Bodrum’un gözde tatil beldeleri arasında yer alan Güvercinlik, Torba, Gündoğan, Türkbükü ile Yunanistan’ın Leros, Kalimnos, Farmakoni adaları ve Didim’e yakın bir konumda Ekim 2015’te hizmete açılması planlanan Güllük Marina, Milas-Bodrum Havalimanı’na en yakın mesafedeki marina olma özelliği ile öne çıkıyor. Ağustos 2014’te inşaatına başlanan marina, toplamda 58 bin metrekarelik alan üzerinde, büyüklükleri 15 ila 70 metre arasında değişen 350 kadar tekneye ev sahipliği yapma kapasitesine sahip olacak. Deniz tutkunları için ön rezervasyona başlayan Güllük Marina’yı yaklaşık 60 milyon TL yatırım bedeliyle hayata geçirecek olan Egesu Marina Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Şengül, marina ile ilgili tüm ayrıntılar ve bölgeye katacağı artılar ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Güllük Marina’yı hayata geçirirken Bodrum aşığı biri olarak Bodrum’a yatırım yapmanın heyecanıyla yola çıktık. Deniz tutkunu herkesin keyifle konaklayacağı, güvenli ve kaliteli hizmet alabileceği bir marina yapmak için tüm ayrıntıları düşündük. Boy konusunda, 15 metreden 70 metre uzunluğa kadar yaklaşık 350 tekne bağlama kapasitesine sahibiz. Marinanın su derinliği ise dört ile on beş metre arasında değişiyor. Misafirlerimize yatçılık hizmetleri de sunuyoruz. Teknelerin ihtiyacı olan su, elektrik, haberleşme ve güvenlik gibi standart hizmetlerin yanısıra, yat kulübü, spor ve sağlık merkezi, ticari alanlar, restoranlar ve kafeler marinamız bünyesinde yer alıyor. Standart hizmetlerin dışında, marinacılık deneyiminde kesinlikle olması gereken liste hizmetleri de bünyemizde yer alıyor. Lüks konaklama odaları, fitness merkezi, sağlık merkezi, yüzme havuzu, restoran ve kafeler, internet hizmeti, tv izleme alanları, alışveriş alanları gibi hizmetlerle ihtiyaç ve lüksün bir arada olduğu bir konsept yarattığımızı söyleyebilirim. Ayrıca, sözleşmede taahhüt ettiğimiz standart yangın ve güvenlik altyapı yatırımlarını da tamamlamış bulunuyoruz. Bodrum’un hava limanına sadece sekiz kilometre uzaklıkta, harika bir turizm ve balıkçı kasabası olan Bodrum Güllük’te konumlandırdığımız marinamız, kuzey-güney hattında ve Ege Denizi’nin aşağı-yukarı hattında, yatçıların uğrak noktasında bulunuyor.”


Egesu Marina Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Şengül

“Yatlara lojistik destek verecek konumumuzla da sık tercih edilebilecek bir noktadayız. Kara ulaşımı açısından baktığımızda ise, Milas-Bodrum Hava Limanı’ndan marinanın girişi arasında sadece sekiz kilometrelik bir mesafe söz konusu. Hava limanından marinaya on dakikada ulaşılabiliyor. Bodrum hava limanı aynı zamanda uluslararası bağlantı noktasında yer alıyor. Charter uçuşları nedeniyle yaz sezonunda bölge turizm açısından oldukça canlı oluyor. Bu canlılığın Güllük Marina’ya da yansıyacağını düşünüyoruz. Güllük Marina, kardeş marinası Port Iasos Marina’ya ise üç deniz mili uzaklıkta yer alıyor.”

“Güllük Marina esasında Bodrum’a yapılan bir yatırım. Marina konumu itibariyle yerli ve yabancı turistin uğrak yerinde olması nedeniyle bölge ekonomisini daha da canlandıracak. Güllük Marina’da ön rezervasyonları kabul etmeye başladık ve kısa sürede yoğun bir talep aldık. İlgililer 543 774 38 81 nolu iletişim hattımızdan ön rezervasyon yapabilirler.”
cheap nba jerseys louis vuitton outlet online cheap authentic jerseys cheap jerseys cheap wholesale nhl jerseys mbt shoes sale mbt rocker bottom shoes cheap Boston Red Sox jerseys New York Rangers jerseys wholesale