Anasayfa »  FİRMA  » Marinsu Genel Müdürü Atilla Vodina:"Marinsu İzolasyon olarak kendimizi sıradan bir izolasyon firması olarak görmüyoruz, alanımızda tek olmak için çalışıyoruz."

Marinsu Genel Müdürü Atilla Vodina:"Marinsu İzolasyon olarak kendimizi sıradan bir izolasyon firması olarak görmüyoruz, alanımızda tek olmak için çalışıyoruz."


Spesifik izolasyonda kendi markaları ve temsilciğini yaptığı ürünlerle öne çıkan Marinsu İzolasyon, kendi ürettiği yangını iletmeyen Bantape’i yakın zamanda piyasaya sunacak.2015 yılında üç adet projenin A’dan Z’ye tüm işlerinde yer alan firma, ürün sertifikalandırma çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.Ses, vibrasyon, ısı, yoğuşma ve konfor gibi spesifik izolasyonda kendi markaları ve temsilciliğini yaptığı ürünlerle kendini sürekli geliştiren Marinsu İzolasyon, yangını iletmeyen Bantape ürününün IMO yangın kodundaki testten başarıyla geçtiğini, yakın zamanda uygun bir fiyatla piyasaya sunulacağını duyurdu. Firmanın yine kendi ürettiği, saç teknelerde vibrasyon sönümleme için kullanılan Dampaste de IMO sertifikası için ilk testi başarı ile geçti. Ürün sertifikalandırma çalışmalarını sürekli hale getiren Marinsu İzolasyon, 22 desibel’e kadar ses düşümü yapabilen Damplate ürününü de ilk testten geçirerek modül B ve modül D olarak sertifika almaya hak kazandı. 

Piyasaya mümkün olduğu kadar kendi ürünlerini sunmak ve Türkiye’de yapılan her tekneye en azından bir ürün vermeyi  hedeflediklerini belirten Marinsu Genel Müdürü Uzak Yol Gemi Kaptanı Atilla Vodina, 2015 yılında iyi bir performans gösterdiklerini belirterek, ürün gelişimleri ve bu yıl gerçekleştirdikleri projeler hakkında şunları söyledi:Bantape’i kendi markamız olarak piyasaya süreceğiz
“Kendi markamız olan “Bantape”, bant ve tape kelimelerinin tek ‘t’ ile birleşiminden ismini alıyor. Ürün, IMO yangın koduna göre yangın teste girdi ve testten başarıyla geçti. 75-100 mm kalınlığında ve 50 metre uzunluğunda bantlar şeklinde ürettiğimiz Bantape’i yakın bir zamanda satışa sunacağız. Bantape yapıştırıcısı solvent bazlı yapıştırıcılar gibi yangını iletmiyor. Solvent bazlı yapıştırıcılı bantları yaktığınızda olduğu gibi yanar gider. Bantape’de böyle bir problem yaşamazsınız. Alüminyum folyo üretmek çok farklı, sertifikalandırıp satmak çok daha farklı bir süreç. Birçok ünlü marka ürünü kendi üretmiyor. Çin’de üretilen ürünler sertifikalandırarak pazara sunuluyor. Bantape ünlü markalara  oranla bir miktar fiyat avantajı sunacak.  Ürünü anlaşmalı biçimde kendi markamız olarak piyasaya sürüyoruz ve testlerin tümünü kendimiz yaptırıyoruz.” 


Dampaste’in IMO sertifikalı olması avantajlar sunacak
“Dampaste ürünümüzün ismi “damping paste” kelimelerinin kısaltmasından oluşuyor. Çift kompanentli “Concentrate Layer” dediğimiz biçimde yani üzerine saç yapıştırılarak oluşturuluyor. Saç teknelerde vibrasyon sönümleme için kullanılan ürünümüz, ilk testten geçti ve Smoke n non toxic özelliği açısından önemli olan ikinci test aşamasında bulunuyor. IMO akredite bir kuruluştan testini yaptırdığımız Dampaste, test sonucunda modül B ve modül D olarak sertifikalandırılacak. Ürünümüz IMO serfikalı olacağı için istediğimiz klas kuruluşundan belgelendirme yapma imkanına sahibiz. Hali hazırda kullandığımız Dampaste’i IMO sertifikalı bir ürün olarak sunacağız, bu durumun artı yönleri elbette ki olacak.”


Damplate modül B ve modül D olarak sertifikalandırılacak
“Damplate ürünümüz ise “damping plate” kelimelerinin kısaltmasından oluşuyor. Akustik sesi sönümlemek için kullanılıyor ve 22 desibel’e kadar ses düşümü yapabilen 2 mm’lik alüminyum kompozitten oluşuyor. 1 mm + 1 mm kompozitin arasında aynı zamanda yapıştırıcı görevi gören viskoelastik bir katman bulunuyor. Marinsu olarak laminasyonunu kendimizin yaptığı Damplate, testten direkt olarak geçti ve sertifika almaya hak kazandı. Şu anda İtalya’da sertifikaları yazılıyor. Hem galvaniz hem de alüminyum olarak piyasaya süreceğimiz Damplate, modül B ve modül D olarak sertifikalandırılacak.”

Her teknede en azından bir ürünümüzün kullanılmasını hedefliyoruz
“Üç adet kendi markamızla ve kendi ismimizle yola devam ediyoruz ve şu anda gayet iyi gidiyoruz. Yavaş ilerlememize rağmen kendi markalarımız ile belli bir noktaya kadar geldik ve amacımız o noktada kalmak. Piyasaya mümkün olduğu kadar kendi ürünlerimizi sunmak istiyoruz. Türkiye’de yapılan her teknede en azından bir ürünümüzün kullanılmasını hedefliyoruz. Yurtdışından bir çok temsilciliklerimiz bulunuyor, fakat  kendi markalarımızı, ürünlerimizi öne çıkarmak istiyoruz. Mascoat uygulamaları gayet güzel seyrediyor. Yakın zamanda Tüpraş rafinerisinde bir tank kaplaması yaptık. Yeni yapılan iki tane tank üzerinde, 6500 m2 boyutunda bir uygulama yaptık.” 

“Marinsu İzolasyon olarak kendimizi sıradan bir izolasyon firması olarak görmüyoruz, alanımızda tek olmak için çalışıyoruz. Taş yünü, cam yünü gibi sıradan izolasyon uygulamaları yapmıyoruz. Ses, vibrasyon, ısı, yoğuşma gibi çözümlerin üzerinde spesifik izolasyonda sürekli kendimizi geliştiriyoruz. Isı izolasyonu üzerine yeni bir ürünün daha temsilciliğini alacağız. Bu ürün yatlarda hafiflik sağlayacak, konfor izolasyonuna yönelik olarak bunu da piyasaya süreceğiz.”

“Bu yıl Marinsu olarak üç adet projenin A’dan Z’ye tüm işlerinde tamamen vardık. İnşa edilen teknelerde ise en az bir ürünümüzle yer alıyoruz, üretilen her yata en az bir ürün gönderiyoruz. Yüksek gelir çevresindeki insanların her zaman var olacağını göz önüne aldığımızda, yat sektörünün de güçlü olmaya devam edeceğini söyleyebiliriz. Marinsu İzolasyon olarak biz de performansımızın daha da artacağını düşünüyoruz.”cheap nba jerseys louis vuitton outlet online cheap authentic jerseys cheap jerseys cheap wholesale nhl jerseys mbt shoes sale mbt rocker bottom shoes cheap Boston Red Sox jerseys New York Rangers jerseys wholesale