Anasayfa »  FİRMA  » BİZİM LİMAN

BİZİM LİMAN


Toptan ve perakende satışa yönelik 10 bin çeşide yakın ürünü stoklarında bulunduran Bizim Liman Yat Malzemeleri, mağazasını Tuzla’ya taşıyarak genişlettiği 350 metrekarelik binasında hizmetlerini sürdürüyor.

Sektörde üçüncü yılını geride bırakan Bizim Liman Yat Malzemeleri, Tuzla’ya taşındı.  Sahilyolu Bulvarı’nde genişleyen mağazasında 350 metrekarelik bir alanda showrooum ve deposu ile toptan, perakende ve e-ticaret satışı ile hizmetlerini sürdürüyor. Yat aksesuarlarının yanısıra tekne üretiminde kullanılan yaklaşık 10 bin çeşit ürünü stoklarında bulunduran firmanın gelişiminde, müşteri memnuniyeti en önemli unsur olarak ilk sırada yer alıyor. Müşterilerinin tüm taleplerine, sorunlarına çözüm bulmaya çalıştıkları için tercih edildiklerini belirten Bizim Liman Yat Malzemeleri ortaklarından Taşkın Yolal, firmanın kuruluşu, gelişimi, hizmet anlayışı ve hedeflerine ilişkin olarak dergimize şunları söyledi:“Bizim Liman Yat Malzemeleri’ni 2012 yılının ikinci döneminde Mustafa Kandemir ile ortak olarak kurduk. Bir tersanede satın alma sorumlusu olarak çalıştığım sıralarda tekne işine bu vesileyle girmiş oldum. Sonrasında çalıştığım şirket kapanınca, tekne malzemeleri ve satış bölümünde çalışmaya başladım. Mustafa Bey ile 2012 yılının altıncı ayında Bizim Liman Yat Malzemelerini kurup, faaliyete geçtik. Hem toptan, hem de perakende satış yapıyoruz. Perakende ağımızda hem nihai tüketici, hem tekne sahipleri bize mağazamız veya web sitemiz üzerinden ulaşabiliyor. Tekne ve yat üreticileri, gemi inşa firmaları diye adlandırdığımız tersanelerle de bağlarımız mevcut.”

Toptan satış ayağımızda birebir müşteri ziyaretleriyle faaliyetlerimizi sürdürüyoruz

“Toptan satış ayağımızda birebir müşteri ziyaretleri, firma sahipleri veya satın alma çalışanlarıyla ilişki içinde olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Nihai tüketiciye ulaşmak adına kuruluşumuzun ilk gününden itibaren faaliyete geçen bizimliman.com adında e-ticaret sitemizle hizmet veriyoruz. 2012 kuruluşlu bir firmayız fakat ben yaklaşık 15 senedir, ortağım Mustafa Bey de 1986 yılından beri yat sektörünün içindeyiz. Bu süreç içerisinde sadece Mustafa Kandemir, ya da Taşkın Yolal olarak bizi tanıyan, gittiğimiz ve çalıştığımız yerlerde bizi takip eden müşterilerimiz var. Müşterilerimizin tüm taleplerine, sorunlarına çözüm bulmaya çalıştığımız için tercih ediliyoruz. 7/24 tabiri bizim için geçerli. Gece geç saatlerde dükkan açtığımız, müşterilerimize hizmet verdiğimiz zamanlar da oluyor. Fethiye, Marmaris, Bodrum, Antalya Serbest bölgesi dahil olmak üzere geniş bir hizmet ağında müşterimiz var. Rakip firmalar bizim müşterilerimizi ziyaret ettiklerinde bile, kendilerine bizimle çalıştıklarını söyleyip bize getirildiklerini iyi bilirim. Rakiplerimizin de bizden bu şekilde bahsedilmesi hoşlarına gitmiş.”

Müşterilerimizin memnun olması bizim için çok önemli

“Müşterilerimizin memnun olması bizim için çok önemli, bu güveni sağlamak için özenli biçimde çalışmayı sonuna kadar sürdürüyoruz. Tekne üretiminden denize inene kadar kullanılan bütün malzemeleri stoğumuzda dönemsel olarak bulundurmaya çalışıyoruz. Sadece yat aksesuarları ve malzemeleri değil, tekne üretiminde kullanılan malzemeler de elimizde, devamlı iyi fiyatlı olarak bulunuyor. Müşterilerimizin talebini tamamıyla karşılayabilecek pozisyonda olmak istiyoruz. Şu an sadece bunun için çalışıyoruz. On bin kalemin üzerinde stoklu halde, farklı malzemelerimiz var. Ama zaman zaman bunun yetmediğini görüyoruz. Talep edilenleri olabildiğince iç piyasadan hızlı biçimde tedarik edip, müşteri taleplerini karşılıyoruz. Hollanda METS fuarına katılarak, distribütörlükler alarak ithalatı da iş hacmimize katmayı planlıyoruz.”Tuzla’da müşterilerimiz bize artık daha da çabuk ulaşabilecek

“Şirket açılışı yaptığımız Güzelyalı, sektörün alışkın olduğu yerlerin biraz dışındaydı. Bunu başta bilerek seçtik. Ama kabuk değiştirmemizin zamanının geldiğini düşündük. Biraz daha sektörün içinde göze batacak bir yer arıyorduk. Ağustos ayında yeni mağazamız Tuzla’ya taşındık. Tersaneler bölgesinde Sahil Bulvarı’ndayız. Müşterilerimiz bize daha çabuk ulaşabilecek. Müşterilerimizin adres olarak bizi bulamamaları veya görememeleri gibi bir sorunumuz kalmadı. Yaklaşık 350 metrekare, üç katlı bir alana sahibiz. Birinci katımızı showroom, üst katlarımızı ise depo olarak kullanıyoruz. Fiziki olarak da mekânımız gelişimimizi destekleyecek.”

Web sitesi satışlarımızdan gayet memnunuz
“E-ticaret sitelerinin değeri her geçen gün artıyor. Nihai tüketici dediğimiz son kullanıcılar, işlerini internet siteleri üzerinde yoğunlaştırdılar. Bir tuşa bastığınızda herhangi bir ürünün fiyatının ne olduğunu aynı anda görebiliyorsunuz. Bunu fiziki olarak dükkan dükkan gezip görme şansınız yok. Ama bilgisayar başında hepsini görme imkânınız var. Biz de bunun için web sitemizi desteklemek adına gerekli çalışmaları yapıyoruz. Burada en önemli nokta, hizmeti kimsenin çok fazla görememesidir. Görebildiği şey yalnızca fiyat, fiyat uygun ise bir tuşla satın alıyor. Sitemizde de yaklaşık 7 bin kalem ürünümüz var.”

“Bütün ürünlerimizin fiyatlarını kullanıcıya olabildiğince makul gelebilecek şekilde ayarladık. Satışlarımızdan da gayet memnunuz. Bu işi hem satış hem de reklam amaçlı yaptık. Çünkü her yere gidip ulaşabilme şansınız yok. Ama insanlar bilgisayar başında herşeye ulaşabiliyor. Sitemizden Tatvan’a, Mersin’e ve Ankara’ya da malzeme satabiliyoruz. Bizim Liman’ın fiziki satış mağazası da olduğu için, müşterilerin ürünleri gelip görme şansları da oluşuyor. Home ofis olarak stoksuz çalışan e-ticaret firmalarına oranla müşteri gözünde çok daha güvenilir bir firmayız.  Özellikle İstanbul içinden gelen talepler için müşteriyi işyerimize davet ediyoruz. İnsanlar geldikleri zaman, alacaklarından daha fazlasını alıp ayrılıyorlar. Web sitesi satışlarımızdan gayet memnunuz.”

“CNR Avrasya Boat Show’a şirket açılışından beri katılıyoruz. Bulunmamız gereken bir market olduğunu düşünüyoruz.  Fuar, belirli sektörleri bir araya toparlayan bir yer olduğu için aynı yolda yürüdüğünüz firmalar ile ilişki kurabiliyorsunuz. Bütün üretici ve son kullanıcıların bir arada olduğu bir mekân olduğu için bize faydası çok oldu. Bu sene de yerimizde olmayı planlıyoruz. Bizim için kazançlı bir kapı olduğunu düşünüyoruz.”Bizim Liman Yat Malzemeleri Kurucu ve Ortakları Mustafa Kandemir (solda) ve Taşkın Yolal

Birşeyleri  “zamanı geldi” demeden yapmamaya çalışıyoruz
“Sektörde olabildiğince sağlam adımlarla yürümeyi düşünüyoruz. Birşeyleri “zamanı geldi” demeden yapmamaya çalışıyoruz. Merdivenleri tek tek çıkmaya çalışıyoruz. Tabanımız ne kadar sağlam olursa, bize olan geri dönüşler o denli daha güzel olacaktır. Üçüncü yılımız bitmek üzere. Zamanının geldiğini düşünüp bizi daha çok insan tanısın diye yerimizi değiştirdik.”

“Avrupa ülkeleri ile kıyasladığımızda ülkemizde hem üretim, hem de kişi başına düşen tekne sayısı çok az. Buna karşın çok sayıda firmanın olduğu bu dar pazarda tutunmak, işinizi geliştirmek hiç kolay değil. Biz tutunma aşamasını geçip, gelişmeye başladık. Ticaretle uğraştığınız her gün yeni bir şey ile karşılaşıyorsunuz. Bunun da size neler getireceğini ileriki zamanlarda öğreniyorsunuz. Biz hep iyi şeyler yaparak müşterilerimizi memnuniyeti ile gelişmek istiyoruz.”Bizim Liman Yat Malzemeleri Sahil Bulvarı No.128/E Tuzla’daki yeni adresinde hizmet veriyor
cheap nba jerseys louis vuitton outlet online cheap authentic jerseys cheap jerseys cheap wholesale nhl jerseys mbt shoes sale mbt rocker bottom shoes cheap Boston Red Sox jerseys New York Rangers jerseys wholesale