Anasayfa »  FİRMA  » GENOVA MARİNE İkinci yılında hizmet verdiği proje sayısını artırdı

GENOVA MARİNE İkinci yılında hizmet verdiği proje sayısını artırdı


Yat inşasında konforun en önemli unsurlarından olan “Ses ve Titreşim” odaklı hizmetler, Türkiye’de ağırlıklı olarak yabancı merkezli az sayıda firma tarafından veriliyor. 2014 yılında kurularak hizmet vermeye başlayan Genova Marine, bir Türk firması olarak ses ve titreşim mühendisliği hizmetleri ile bu alanda öne çıkmaya başladı.

2015 yılında 24 ve 46 metrelik iki yat, 40 ve 105 metrelik iki gemi projesine hizmet veren, aynı zamanda çeşitli projelere de ürün tedariği yapan firma, bazı izolasyon malzemelerini de kendi bünyesinde imal ediyor.

Genova Marine firma sahibi Emrah Kılıçsallayan, Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendislik bölümü mezunu. Kılıçsallayan, on yıllık çalışma hayatının son 5 yılını yurtiçi ve yurtdışında yatlarda ses ve titreşim mühendisliği üzerine hizmet vererek geçirmiş.Ses ve titreşim mühendisliğinde hizmet kalitesinin tescili anlamında hizmet verdikleri projelerin denize inmesinin firması açısından önemli olduğunu belirten Kılıçsallayan, özellikle mühendisliğini yaptığı projelerin denize inip, ölçümleri yapılıp teslimi sonrasında Genova Marine’e duyulan güvenin çok daha fazla arttıracağını söylüyor. Kılıçsallayan, dâhil oldukları projelerin yanısıra firmanın gündeminde olan gelişmeler hakkında dergimize şunları söyledi:

“Ölçüm ve keşif yaptığımız projelerinin yanısıra komple ses ve titreşim mühendisliğini üstlendiğimiz projelerimiz de bulunuyor.  Mühendislik projelerimizden ilki 40 metre katamaran swat bir tekne. Rüzgâr türbini destek gemisi olarak proje aşamasında olan projenin ses ve titreşim mühendisliğini yaptık. Projenin bize ait olan kısmı bitti, yakın bir zamanda hayata geçmesi planlanıyor.”

Projelere malzeme tedariği konusunda yardımlarımız da oluyor  
“Sonrasında Antalya’da Harman Yat’ın 24 metre katamaran yelkenli yat projesinde ses ve titreşim mühendisliğini yapmaya başladık. Projenin yüzde 90’ını tamamlayıp teslim ettik diyebiliriz. Önümüzdeki yılın yaz ayları başında projedeki işimizi tamamıyla bitirmiş olacağımızı tahmin ediyoruz.”

“Mengi Yay’ın inşaası devam eden 46 metre bir projesinde yer aldık alıyoruz.  Ses ve titreşim hesaplamalarını tamamladık, danışmanlık hizmetimiz ise devam etmekte. Teknenin yaz aylarının başında denize indirilmesi planlanıyor. Bir askeri projede çalışıyoruz. 105 metre uzunluğunda lojistik destek gemisinin ses ve titreşim mühendisliğini yapıyoruz. Projedeki işlerimiz halen devam etmekte. Özellikle mühendisliğini yaptığımız projelere malzeme tedariği konusunda da hizmetlerimiz oluyor”

Yüzde yüz yerli olarak ürün imal ediyoruz
“Projelere doğrudan malzeme tedariği de sağlıyoruz. İki tarafı kontrplak arasında izolasyon malzemesi bulunan ürünlerimiz var.  Kontrplak arasında kullanılan malzemelerin üretimini de biz yapıyoruz. Yüzde yüz yerli üretim oluyor. İzolasyon malzemesi anlamında ne isteniyorsa hepsini tedarik edebilecek birikime sahibiz.”
“Türk Loydu’ndan ses ölçümü ile ilgili bir akreditasyon yani gemi ve yatlarda ses ve titreşim ölçümü servisi sağlayıcı firma sertifikası girişimimiz var. Bir iki ay içerisinde sertifikayı almış olacağız. Bunun dışında henüz araştırma sürecinde olduğumuz yeni girişimlerimiz de var.”

Genova Marine, 2014 yılında kuruldu. 2014 yılındaki piyasa ile bu yılki piyasa arasında çok fazla bir değişiklik olmadı. Proje anlamında oldukça iyi durumda olduğumuzu düşünüyorum Kişinin kendi işini yapmasının avantajlarının yanı sıra dezavantajları da var. Çok yoğun bir tempoda, henüz büyüme aşamasında olan bir firma olmamız hem yorucu hem de çok keyifli bir durum, Doğru bir gelişim içinde olduğumuza inanıyorum.


Genova Marine Firma Sahibi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisi Emrah Kılıçsallayan

Yakın zamanda bu hizmetler tüm yatlarda standart bir hizmet olacaktır  
“Tekne sahiplerinin konforu açısından çok yakından ilgili olan bu konu, günümüzde daha çok yabancı müşteriler ve tersaneler tarafından tercih ediliyor gibi görünmesine karşın, her geçen gün yerli müşterilerin ve tersanelerin bu konuya eğilimi artıyor. Yakın zamanda ses ve titreşim mühendislik hizmetlerinin tüm yatlarda standart bir hizmet olarak alınmaya başlanacağına inanıyorum.”

cheap nba jerseys louis vuitton outlet online cheap authentic jerseys cheap jerseys cheap wholesale nhl jerseys mbt shoes sale mbt rocker bottom shoes cheap Boston Red Sox jerseys New York Rangers jerseys wholesale