Anasayfa »  FİRMA  » HEXAGON STUDIO 17 metrelik Es Line’ın kalıp modellerini üretti

HEXAGON STUDIO 17 metrelik Es Line’ın kalıp modellerini üretti


HEXAGON STUDIO
17 metrelik Es Line’ın kalıp modellerini üretti 

Denizcilik referanslarına Es Line'ı da ekleyen Hexagon, motorboat modelinin güverte ve hardtop kalıp modellerini teslim etti. Tekne üreticilerine mühendislik desteği de sunan firma, Damen Shipyards Antalya ile üçüncü proje için anlaşma sağladı.


Türkiye’deki en büyük bağımsız AR-GE firması olarak nitelendirilen Hexagon Studio, 17 metre boyundaki motorboat modelindeki Es Line’ın güverte ve hardtop kalıp modellerini üretti. Güverte ve hardtop iki ayrı tezgâhta aynı anda üretilerek, üretimde hızlılık sağlandı. 

Hexagon Studio, Sirena Marine, Borusan Marine, Azimut İtalya, RMK Marine ve Es Line gibi prestijli yat üretici referanslarına bu yıl Damen Shipyard Antalya’yı da ekledi.

Hexagon Studio İş Geliştirme Sorumlusu Efe Erdönmez, Es Line’nın çok büyük hedefleri olan yeni bir firma olduğunu, yeni ve daha büyük projelerinin de olacağını belirterek  bu işbirliklerini yeni projelerle de devam ettireceklerini söylüyor. Denizcilik referanslarını artırmaya önem  verdiklerini belirten Erdönmez, Hexagon Studio’nun gerçekleştirdiği ve devam eden projeleri hakkında dergimize şu açıklamalarda bulundu: 


Hexagon Studio İş Geliştirme Sorumlusu Efe Erdönmez

“Selah Tersanesi’nin yan kuruluşu olan Es Line ile ilk büyük çaplı projemizi gerçekleştirdik.  2014 yılının Şubat ayında katıldığımız CNR Avrasya Boat Show’da tanıştığımız firmalar arasında Es Line da vardı. Es Line yöneticilerinden Emirhan Selah ve tasarım Sorumlusu Burak Gençalp’a fuar sonrasında tesisimizi gezdirerek, ürün ve mühendislik desteği hizmetlerimizle ilgili bilgiler sunduk.  Bizden firma olarak çeşitli konularda destek alabileceklerini söylediler.”

“Yaklaşık 2-3 ay sonra ufak bir proje ile işbirliğimiz başladı. Hardtop strafor modelini yaptık. Devam eden zamanlarda bunun gibi yaptığımız küçük projeler oldu. Başka bir tekne üreticisi Maryacht da gerçekleştirilen işlere katkı sağladı.”“Asıl kapsamlı projenin yapımına 2015  Mayıs ayında başladık. Motorboat modelindeki 17 metrelik teknenin komple güverte ve hardtop kalıp modellerinin üretimini talep ettiler. Güverteyi 26 metrelik CNC tezgâhımızda tek parça olarak üretirken aynı anda 6 metrelik CNC tezgâhımızda da hardtopı parçalı olarak üretip birleştirdik. Güverteyi hardtopı aynı anda üreterek gecikme yaşanmasını engellemiş olduk. Ürün teslimatını gerçekleştirdik. Müşterimizin memnun olduğu gayet güzel ve temiz bir proje oldu.”


Daha büyük projeleri de olacak Es Line ile çalışmaya devam edeceğiz
“Selah Tersanesi’ne bulunduğum bir ziyaret, gönderdiğimiz model üzerinden kalıp aldıkları zamana denk geldi. Teknenin 1/10 ölçeğinde maketini de yapacağız. Maketi, tekneyi götüremeyecekleri fuarlarda sergileyecekler. Es Line, çok büyük hedefleri olan yeni bir firma. İlk tekneleri sadece bir başlangıçtı. Devamında yeni ve daha büyük projeleri de olacak. Kendileriyle beraber çalışmaya devam edeceğiz.” “Bizim için Es Line, Selah Tersanesi ile çalışmak da çok önemli. Amacımız müşteri çeşitliliğimiz arttırmak. Sirena Marine ve Damen Shipyards Antalya ile çalışmalarımız sürüyor. Damen Shipyards Antalya ile üçüncü proje için de anlaşma sağladık.”Tekne üreticilerine mühendislik konularında da destek vermek istiyoruz
“Denizcilik sektöründe müşteri portföyümüzü genişletmek ve aynı zamanda mühendislik alanında da destek vermek istiyoruz. Değişik firmalarla görüşmeler yapıyoruz. Mühendislik yeteneklerimizi tesisimizi de gezdirerek gösteriyor, neler yapabileceğimizi anlatıyoruz. 2012 yılında Borusan Marine mühendislik desteği vermiştik. Layout fizibilite çalışması yapmıştık. Mühendislik çalışmalarımızda amaç bir imalat yapmak değil, imalata destek sağlayacak altyapıların gelişmelerine destek vermek, teknenin stil ve mühendislik tasarımlarını yapmaktır.” 

“Antalya, Tuzla ve Gebze bölgelerindeki tekne üreticilerine mühendislik konularında da destek vermek istiyoruz. Bu aralar temasta olduğumuz birkaç firma daha var. Henüz teklif aşamasındayız, görüşmelerimiz sürüyor. 2016 yılında denizcilik sektöründen yeni firmalarla çalışmayı amaçlıyoruz.” "Bizim için Es Line, Selah Tersanesi ile çalışmak da çok önemli. Amacımız müşteri çeşitliliğimiz arttırmak. Sirena Marine ve Damen Shipyards Antalya ile çalışmalarımız sürüyor. Damen Shipyards Antalya ile üçüncü proje için de anlaşma sağladık.Denizcilik sektöründe müşteri portföyümüzü genişletmek ve aynı zamanda mühendislik alanında da destek vermek istiyoruz. Mühendislik çalışmalarımızda amaç bir imalat yapmak değil, imalata destek sağlayacak altyapıların gelişmelerine destek vermek, teknenin stil ve mühendislik tasarımlarını yapmaktır."

cheap nba jerseys louis vuitton outlet online cheap authentic jerseys cheap jerseys cheap wholesale nhl jerseys mbt shoes sale mbt rocker bottom shoes cheap Boston Red Sox jerseys New York Rangers jerseys wholesale