Anasayfa »  FİRMA  » Seçkin Yangın, gelişen güvenlik teknolojilerini yatlara aktarıyor

Seçkin Yangın, gelişen güvenlik teknolojilerini yatlara aktarıyor


Seçkin Yangın, karadaki faaliyetlerinin yanısıra deniz sektöründe yatların makine daireleri sabit söndürme sistemi, yangın alarm sistemi, yangın hortum tertibatı kurulumları ve portatif yangın söndürme cihazları donanımlarını gerçekleştiriyor. Firma, bünyesindeki mühendis, elektrik ve makine teknikerleri ile yangın sistemlerini proje çizimi ve uygulamaları dahil olmak üzere anahtar teslimi bir hizmet sunuyor. 

Seçkin Yangın, Sea-Fire, CATEF gibi yangın güvenlik sistemlerinde dünya markası olan üretici firmaların servis bayiliğinden sonra Fireboy-Xıntex’in Türkiye’de yetkili tek distribütörü olarak da hizmet vermeye başladı. Firma ayrıca, itfaiyede görev yapmış uzman kişiler tarafından sunulan yangın ve kurtarma eğitimleri veriyor.
Türkiye sınırları içerisinde kara ve denizde yangından koruma sistemleri kurulumu ve genel bakımlarını yapmaya yetkili olan firma, yurtiçinde ve yurtdışında da geçerli olan tüm yetki belgelerine sahip.  Seçkin Yangın 8 adet servis aracı ile İstanbul içindeki taleplere 2 saat içerisinde cevap verebiliyor.Firmalarının en önemli özelliğinin gelişen teknolojileri yakından takip etmek ve bunları projelerine aktarmak olduğunu belirten Seçkin Yangın Genel Müdürü Ömer Babal, 5 yıl önce yaptıkları işlerle bugün yaptıkları işler arasında farklar olduğunu ve bu gelişimin sürekli devam edeceğini söylüyor. Babal, tüm yetki belgelerine sahip olarak, dünyanın önde gelen markalarının ürünlerini yat projelerinde kullanmaya özen gösterdikleri belirterek, dergimize şu açıklamalarda bulundu:

Seçkin Yangın Genel Müdürü Ömer Babal
Denizle ilgili bir iş yapmak istiyordum, bunu da sağladım 
“Seçkin Yangın 1993 yılında kuruldu. 1995 yılında firmaya dahil oldum. Babam denizci olduğu ve ben de denize aşina olduğum için denizle ilgili bir iş yapmak istiyordum. Yangın söndürme sistemleri çok fazla sevdiğim bir iş değildi. Hem mevcut işimi yapmak hem de denizden uzak kalmamak istiyordum. Ürünleri denizde tanıtmaya karar vererek bunu sağladım. Kalamış Marina’da serüvenimiz başladı. Sonrasında Türkiye’ye yayıldık. Seçkin Yangın firmasında teknik pazarlamacı olarak işe başladım. Sonrasında firmayı devraldım.”

“Deniz sektöründe yatların makina dairelerine yangın söndürme sistem kurulumu, alarm sistem kurulumu, portatif yangın söndürme cihazlarının donanımı ve yangın hortum tertibat ve kurulumunu gerçekleştiriyoruz. Yangın sistemlerinin projelerinin çizilmesini üstleniyoruz. Bünyemizde mühendis, teknisyen ve teknikerlerimiz mevcut. Yurtdışı temsilciliklerimiz ve klas kuruluşlarından yetki belgelerimiz var. Hem 24 metre altı, hem de 24 metre üstü teknelerde hizmet verebiliyoruz.”

Çok sayıda yat üreticisi ile çalıştık, refit tekne işlerinde de yer alıyoruz 
“Çok sayıda yat üreticisi ile çalıştık, son dönemde yaptığımız işlerden örnek vermek gerekirse; Mengi Yay’ın projelerinde yer aldık. Numarine ile çalışmalarımız devam ediyor. Tansu Deniz Araçları’nın son 3 proje dışında tüm projelerde biz vardık.  Alia Yatçılık ve Ses Deniz Araçları ile çalışıyoruz. Logos Marin’in bütün projelerini biz gerçekleştirdik. Yeni inşa dışında, hem yurtiçinden hem de yurtdışından gelen refit tekne işlerinde de yer alıyoruz.” “Güney bölgesindeki iş yoğunluğu ve taleplerden dolayı güneye potansiyeli için en uygun bölge olan Bodrum’a bir şube açıyoruz, yerimizi ayarladık. Güneye daha hızlı hizmet vermemizi sağlayacak Bodrum şubemizi de, yaz aylarında faaliyete geçirmeyi planlıyoruz.”


Piyasadaki teknolojik gelişmeleri takip ediyoruz
“Yapılan işler anlamında teknik açıdan ilerleme sağlandı. 5 yıl önce yaptığımız tekneler ile şimdiki tekneler arasında farklar var. Önümüzdeki yıllarda da teknik gelişimler elbette devam edecek. Piyasadaki teknolojik gelişmeleri takip ediyoruz. Temsilcilikler alıyoruz. Yurtdışında eğitimlere katılıyoruz. İngiltere, Hollanda ve İtalya gibi ülkelerden yeni gelişmeleri takip edip, eğitimlerden faydalanıyor, buradaki uygulamalara da katkı sağlıyoruz.”

Yat sektörünün toparlanacağını düşünüyorum

“Türkiye’deki siyasi durumdan sektörün çok etkilendiğini düşünmüyorum. Dünya artık tek bir ülke; zaman zaman yaşanan çıkar çatışmalarının tamamen geçici olduğunu düşünüyorum. Her zaman olaylara optimist yaklaşan bir insanım. Bu popülist bir yaklaşım veya hayalcilik de değil. Her zaman bardağın dolu tarafını görmek isterim. Ülkemizde daha büyük projeler yapılmaya başlandı. Önceden yaşadığımız dengesizlikleri geride bırakarak daha istikrarlı bir şekilde büyümeye gideceğimizi düşünüyorum. .Yeni inşa dışında, hem yurtiçinde hem de yurtdışından gelen refit tekne işlerinde de yer alıyoruz. Güneye daha hızlı hizmet vermemizi sağlayacak Bodrum şubemizi de, yaz aylarında faaliyete geçirmeyi planlıyoruz."


cheap nba jerseys louis vuitton outlet online cheap authentic jerseys cheap jerseys cheap wholesale nhl jerseys mbt shoes sale mbt rocker bottom shoes cheap Boston Red Sox jerseys New York Rangers jerseys wholesale