Anasayfa »  ÜRÜN  » Teknomar performansı ekonomik fiyatla sunuyor

Teknomar performansı ekonomik fiyatla sunuyor


Büyük markaların yat grubuna ekonomik ürünlerle girmeye çalışması ekonomik ürün segmentinde rekabeti artırıyor. Yat boyaları alanında en büyük yerli üretici olan Teknomarin, ekonomik ürün grubundaki markası olan Teknomar ile pazarda gelişimini sürdürüyor. Teknomar markası ile üretilen zehirli boyalar, macunlar ve hafif macun gibi ürünlerin Teknomarin kalite ve güvencesiyle üretilmesi, markanın tercihinde önemli bir rol oynuyor. 

Ekonomik fiyatlı ürün üretiminin ciddi bir yatırım, teknoloji ve Ar-Ge istediğine dikkat çeken Teknomarin Satış ve Pazarlama Sorumlusu Caner Masmanacı, Teknomarin ve Teknomar ürünlerinin pazardaki gelişimini şu sözlerle değerlendiriyor: 

Teknomarin Satış ve Pazarlama Sorumlusu Caner Masmanacı

Teknomar grubunda ekonomik fiyatlı çok fazla ürün piyasaya sürdük
“Siyasi ve sosyal dalgalanmaların olduğu sıkıntılı dönemlerde müşteriler biraz daha ekonomik ve alternatif ürünlere yönelme eğilimindeler. İthal ürünlerden yerli ürünlere yönelme oluyor. Bu durum bizim için Teknomarin için bir kazançtır. Ancak bunun yanı sıra yerli piyasada da yeni rakipler oluşuyor. Geçtiğimiz yıl yat boyası üretmeye başlayan rakipler ortaya çıktı. Denenmemiş ve garantisi olmayan deneme ürünleri ekonomik fiyatlarla üretmeye başladılar.  Müşteriler, ekonomik açıdan iyi geldiği için ürünleri denemek istiyorlar. Biz de geçen yıl Teknomar grubunda ekonomik olan çok fazla ürün piyasaya sürdük. Ürünlerimiz performans olarak, ne olduğu belli olmayan ürünlerin çok çok ötesinde. Fiyat olarak da kafa kafaya gelecek düzeyde pazarın biraz daha alt segmentine hitap eden ürünler. Ancak fiyatına göre çok iyi iş gören ürünler. Ürünleri bayilerimize özel fiyatlar ve kampanyalar ile verdik. Teknomar ürünlerini piyasaya çok hızlı bir şekilde sunduk.”

Yat boya pazarına Teknomar ürünleri ile can suyu verdik
“Teknomar ürün gruplarında zehirliler, macunlar, hafif macunlar gibi ürünlerimiz var. Hafif macunlar hem ekonomik hem de çok iyi performans veren üst teknoloji bir üründür. Her firma hafif macun üretemez. Teknomar 20/10 hafif macun, fiyat performansı açısından muadili olmayan bir ürün. Ağır ve yoğunluğu fazla olan epoksi macunlarda istenilen performans alınamıyor. Hepsinin bir dezavantajı vardı. Teknomar 20/10 ürünümüz 2’ye 1 karışım oranına sahip ve uygulaması, zımparalanması gibi işlemleri çok basit. Türkiye’deki ekonomik ürün arayışında olan yat boya pazarına Teknomar ürünleri ile can suyu vermiş olduk.”


Teknomar ürünlerini oturttuk, müşterilerden talep de geliyor 
“Teknomar ürünlerimizin piyasada tutulmasının temel nedeni arkasında güven veren bir markanın Teknomarin’in olması. İnsanlar ürünlerin arkasındaki firmayı, Teknomarin’i tanıyor. Bu nedenle Teknomar ürünlerini güvenle kullanıyorlar. Yerli büyük sanayi ve inşaat boyası üreticileri de yat grubuna yönelik macun, vernik gibi ürünler çıkarmaya başlamıştı. Teknomar ile bu ürünlerinin hepsinin önünü kesmiş olduk.  İlgili büyük boya üreticilerinin ana sorunu ürünleri yeterince denemeden piyasaya sürüyorlar. Bunları yapanlar Ar-Ge’sinde 200’ün üzerinde mühendis çalıştıran Türkiye’nin en büyük boya firmaları. Bu firmaların denenmiş ve yıllardır piyasada olan ürünleri için kesinlikle birşey söyleyemeyiz. Ama yat grubundaki ürünleri performansları iyi değil. Bu nedenlerden dolayı pazarın alt segmentinde Teknomar ürünlerini oturttuk. Müşterilerden talep de geliyor.” 

Ekonomik ürün üretimi teknoloji isteyen bir gelişimdir
“Teknomar, Teknomarin ürünlerinin satışlarının önünü keser mi endişesi taşıyorduk. Ancak böyle bir durum oluşmadı. Özellikle güney bölgelerde, keyif yatlarının yoğun bakımı, tamiri ve inşası yapılan Bodrum, Güney Ege ve Batı Akdeniz bölgelerinde Teknomarin ürünlerinden pazar payı kaybı yaşamadık. Ancak ekonomik ürün talebinin olduğu alanlarda İstanbul ve Marmara civarında, Antalya ve doğusunda, Karadeniz bölgesinde Teknomar güzel yer edindi. Bu yıl yeni ürün Ar-Ge’mizi ekonomik ürünler üzerine oluşturduk. Bir ürünü hem iyi performansta hem de ekonomik olarak üretmek de bir Ar-Ge”dir. teknoloji isteyen bir gelişimdir.”


SPA ekstra 079’u zehirli ürünümüzü çift komponentli hale getirdik
“Bunun yanısıra zehirlilerde, Teknomarin’de SPA ekstra 079 dediğimiz zehirli ürünümüzü çift komponentli hale getirdik. Büyük bir yenilik olarak bu ürünü geliştirdik. SPA ekstra 079 2K dünyadaki en üst teknoloji zehirli sistemi, çift karışımlı ürün. Bizden başka yerli bir ürün olarak bu kalitede ürün üreten ve piyasaya sunan olacağını zannetmiyorum. Tekne çok kirli bir yerde bağlı ve uzun süreler hareketsiz duruyorsa ve bir sezondan uzun bir koruma isteniyorsa teknenin ilacı bu üründür. Bizim marinalarımız da gittikçe kirleniyor. Diğer zehirli ürünlerimize göre bu ürünün fiyatı diğerlerinin iki katı. Ama ithal markaların sattığı eş değeri olan ürünlerin de yarı fiyatında.”

“Yat grubunda ürün gamımız aşağı yukarı tamamlanmış durumda. Ürünlerimizde sürekli geliştirmeler yapıyoruz. Son olarak teknelerde kullanılan epoksi sıyırma macunumuzda geliştirmeler yapıldı. Onun daha gelişmiş versiyonu Teknofiller 2500 kodlu sıyırma macunu piyasaya sürüldü. Kullanımı kolay, esneklik sağlayan bir ürünümüz.”

cheap nba jerseys louis vuitton outlet online cheap authentic jerseys cheap jerseys cheap wholesale nhl jerseys mbt shoes sale mbt rocker bottom shoes cheap Boston Red Sox jerseys New York Rangers jerseys wholesale