Anasayfa »  TERSANE  » Esline Yacht 25 metrelik Esline 78’i tanıtıyor

Esline Yacht 25 metrelik Esline 78’i tanıtıyor


 1982 yılında yat üretimiyle sektöre giriş yapıp 77.gemisini suya indiren Selah Denizcilik’in bir yan kuruluşu Esline Yacht, denizcilikte köklü bir geçmişe sahip ailenin birikimlerini yat üretimine aktarıyor. 4 metre boyunda deniz oyuncuğu olarak nitelendirilen küçük tekneler yaparak üretime başlayan firma, geçen 5 yıl içinde 9 ila 15 metre arasında 5 tekne suya indirdi.


Esline Yönetim Kuruluşu Başkanı Emirhan Selah

Üretimde tekne boylarını artırıp ve modellerini zenginleştiren firma, 9 metrelik Esline Labstor (2 adet), 15 metrelik Esline 55, 10 metrelik Esline Tender ve 16 metrelik Esline 55S modellerindeki suya indirdiği beş tekneden üçünün satışını gerçekleştirdi. Refit, bakım-onarım hizmeti de veren Esline, 55 metrelik yatının komple iç işlerini yapacak.

Her yıl yeni bir model üretme stratejisiyle gelişin firma,  yeni modeli Esline 78’in yanı sıra 35-40 metrelik baltabaş bir teknenin renderlerı üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Amaçlarının kaliteden ödün vermeden kaliteyi uygun fiyatla buluşturmak olduğunun belirten Esline Yönetim Kuruluşu Başkanı Emirhan Selah,  Esline markasının gelişimi üzeri değerlendirmede bulundu.Öngörülen ağırlıkların da altında hafif ve hızlı tekneler ürettik

“Babam Erkan Selah’dan 2012 yılında tersane içinde kiraladığımız bin metrekarelik bir alanı tesis haline getirerek yat üretimine başladık. Markamıza ciddi yatırım yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Hangarımızın tüm altyapısı kaliteli ürün çıkışını uygun olarak inşa edildi. Ciddi kalıp yatırımı yaptık, kalıp üretimlerinde yurtiçindeki en büyük AR-GE kuruluşu olan Heksagon Stüdyo ile çalıştık. Kalıbınız ne kadar iyi ise çıkan üründe o kadar iyi oluyor. Neredeyse hatasız kalıplar ürettik. Kalıplarımıza yaptığımız yatırımın karşılığını da aldık. Alt formları öngörülen ağırlıkların da altında hafif ve hızlı tekneler ürettik. Hafif tekneler müşteriler için yakıt ekonomisi sağladığı için önemli bir avantaj.”

“Dizaynır firmamız dünyada marka olmuş yatlara imza atan genç bir ekip. Yatlarımızın tamamen Türk mühendis ve dizaynırların bir ürünü olması da bizim için gurur kaynağı.  Tüm teknelerimiz Türk Loydu CE kalite standardında. Mobilya üretimini A’dan Z’ye kendimiz yapıyoruz. Kapanan önemli bir yat üreticisinin mobilya ekibi komple bünyemize dâhil oldu. Kalifiye elemanla çalıştığınızda kaliteli ürün çıkarıyorsunuz. Ekibimizin kalitesi de sürekli gelişme gösterdi. Bugün 40-50 metre boyunda bir megayatın üretim ve refitinde çalışacak deneyimli bir kadromuz var.”Kalite olarak yabancı markaların kesinlikle altında değiliz

“Gemi tersanemizin imkânlarından da yararlanıp komple refit ve tamir-bakım hizmeti de veriyoruz.90 tona kadar tekneyi karaya alıp, alt yıkamadan, boyaya, mobilyadan motora kadar tüm işlerini yapabiliyoruz. Bir armatörün hangarımıza aldığımız 55 metrelik yatının komple iç işlerini yapacağız. Bugünkü piyasada sıfır tekne üretimine göre refit işi kesinlikle daha karlı.”

 “Kaliteli malzeme kullanımından taviz vermedik. Dünyanın önde gelen markaları kadar kaliteli tekneleri, yüzde 35-40 daha uygun bir fiyatla piyasaya sunuyoruz. Ancak denizden yeterince yararlanan bir ülke değiliz, tekne talepleri yurtdışına göre bizde oldukça düşük. Boy artışına paralel olarak teknelerimiz üzerinde sürekli geliştirme ve yenilemeler yaptık. Ailemin denizci katkıları bizim için çok önemli oldu. Her yaptığımız tekneden sonra kendimizi olan inancımız, güvenimiz arttı. Bugün hem kalite hem finishing olarak yabancı markaların kesinlikle altında değiliz.”


35-40 metrelik baltabaş bir teknenin renderlerı çizim aşamasında

 “CNR Avrasya Boat Show’da da sergilediğimiz son teknemiz Esline 55S özellikle estetik görünümüyle ilgi topluyor. Boy artışımızı devam ettiriyoruz. 25 metre boyunda Esline 78’in tasarımını tamamlandık. 78 sonra, 35-40 metre boyunda değişik baltabaş bir teknenin renderlerı da çizim aşamasında. Alt formu sac veya komple alüminyum olacak bu tekne için de pazarda talep toplamaya çalışacağız.”

 “İç piyasadaki kurdaki aşırı dalgalanma tekne satışlarını olumsuz yönde etkiliyor. Yurt dışına çıkıp dünyanın en iyi brokerlerine satış temsilciliği vermeyi planlıyoruz.  Yerli tekne satışlarındaki KDV’yi yüzde 1’e indirip, ÖTV kaldıran kanun keşke daha önce yapılsaydı. Bu düzenlemenin yerli tekne satışlarını artırıcı bir etkisi olacaktır. Bu kanun daha önce çıksaydı, kapanan önemli yerli yat üreticileri için kurtarıcı olabilirdi. Neyse geç olsun, güç olmasın derler.”cheap nba jerseys louis vuitton outlet online cheap authentic jerseys cheap jerseys cheap wholesale nhl jerseys mbt shoes sale mbt rocker bottom shoes cheap Boston Red Sox jerseys New York Rangers jerseys wholesale