Anasayfa »  FİRMA  » Teknomarin ekonomik seri ürün taleplerinden memnun

Teknomarin ekonomik seri ürün taleplerinden memnun


  1.  

Yat grubundan en büyük yerli boya sistemleri üreticisi olan Teknomarin, kendi markaları olan Teknomarin ve Teknomar dışında partneri olduğu Alexseal yat boyaları ile de pazarda gelişimini sürdürüyor.

Referanslarına  yeni tersaneler ve büyük projeler ekleyen firmanın referansları arasında Vosmarine’in 47 metrelik Bebe isimli megayatı da yer aldı. Sunrise, Alia Yat,  Ege Yat, Oğuz Marin,  Ada Yacht ve Bering Naval Yachts’ın gerçekleştirdiği projelerde yer alan Teknomarin, teknik ekibi ile de malzeme verdiği projelere teknik hizmetler sunuyor.

Teknomarin ve Alexseal ürünleri ile pazarın orta ve üst kesimi Teknomar ürünleri ile de pazarın alt segmentlerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak ürünleri piyasaya en uygun koşullarla verdiklerini belirten Teknomarin Satış ve Pazarlama Sorumlusu Caner Masmanacı, dâhil oldukları projeler, ürün ve hizmetleri hakkında dergimize şunları söyledi:

 

Teknomarin Satış ve Pazarlama Sorumlusu Caner Masmanacı

Ege Yat ve Ada Yacht son projelerinde Teknomarin ve Alexseal kullanılacak

“Ege Yat 66 metrelik ve Ada Yacht’ın 50 metrelik projelerine malzeme vermekteyiz. İki projede de, altyapı Teknomarin, sonkat boya sistemi olarak Alexseal kullanılacak. İki proje de şu anda astar uygulama aşamasında. Bunların haricinde Antalya Serbest Bölgesi’nde Bering Naval Yachts’ın yeni inşa projelerine malzeme sağlıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda Alexseal ile büyük projeler yapıldı. Bunlardan bir tanesi Sunrise’ın 63 metrelik projesiydi. Alia Yat’ın 40 metre Rüya isimli megayatı da kaba macunundan sonrası ve son kat boya sistemi Alexseal olarak uygulandı. Alia Yat’ın 60 metresinin son kat boyaları da Alexseal olarak boyanıyor. Vosmarine’in ilk projesi 47 metrelik teknesinde macun, ara kat ve sprey macun olarak Teknomarin son kat astar ve boyası Alexseal olarak uygulandı.’’

 

Türkiye çapında birçok projeye bayilerimiz aracılığıyla malzeme veriyoruz

“RMK tersanesinde Enterprise adında yelkenli, komple sistem, müşteri tercihi olarak Alexseal olacak. Tekne çok yavaş ilerliyor. Kapsamlı biçimde refit olan teknenin mekanik işleri devam ediyor, henüz boya aşamasına gelinmedi. Oğuz Marin firmasının imalatını yaptığı 40 metre yelkenli yatta da bizim ürünlerimiz kullanıldı. Mengi Yay’da da muhtelif imalat aşamalarında bizim epoksi yapıştırma ve vernik malzemelerimiz tercih ediliyor. Bir diğer önemli yat imalatçısı olan Bilgin Yat firmasında, macun ve son kat boyalarda ithal marka boya malzemeleri kullanıyor olsa da iç mekân, güverte üstü malzemelerinde ekonomik ürün serimizden Teknomar ürünleri kullanılabiliyor. Bilgin Yat ile ileriki projelerinde Alexseal ürünleri ile de çalışmak isteriz. Türkiye çapındaki birçok projeye de bayilerimiz aracılığıyla malzeme veriyoruz.”

 

Vosmarine’in 47 metrelik motoryatı Teknomarin olarak en büyük projelerimizden biriydi

 

“Vosmarine’in 47 metrelik motoryatı Teknomarin sistemi ile son kata getirdiğimiz en büyük projelerdendir. Komple sistem boya verdiğimiz her projede çıtayı yükseltmeye çalışıyoruz. Bizim için hedef, daha büyük projelere son kat boyasına kadar A’dan Z’ye garantili olarak boya verebilmektir. Yurtdışında bile çoğu global markanın 50 metrelik bir yat boyası referansı yoktur. Tersanelere teklif götürdüğümüzde onlara sunduğunuz referanslar önemlidir. Tersaneler de elle tutulur referansları dikkate almalıdırlar.”

 

Teknik ekibimiz malzeme verdiğimiz projelere uygulama desteği sağlıyoruz

“Teknik ekibimiz malzeme verdiğimiz projelere parlaklık ölçümü, yapışma testleri, kalınlık testleri ve raporlama gibi hizmetler veriyor. Ekibimiz gözlemci olarak son kat  boya uygulamasını takip ediyor, gerekli gördüğü yerlerde müdahale ediyor.Enspektör ekibimizi de genişletmeyi düşünüyoruz. Örnek olarak Alexseal’ın yat boyasıyla ilgili global ölçekte enspektörlük yapan 12 kişilik bir ekibi var. Uygulama takibini dünya çapında yapıyorlar. Sadece Almanya’da iki adet megayat tersanesinde tam zamanlı bulunan 2 adet enspektörleri var ki orada sürekli 100 metre üzeri yatlar inşa ediliyor’’

 

Refit projelerde işler devam ederken yeni inşa işler azalıyor

“2017 yılı ekonomik ve siyasi belirsizliğin tavan yaptığı, turizm sektörü ise hala toparlanma ışığı göremediği bir yıl olarak geçiyor.  Tüm bu gelişmeler sektörümüzü de etkiliyor. Özellikle yabancı ülkeler ile yaşanan siyasi krizler ve Türkiye'nin dış ilişkilerdeki pozisyonu, yabancı yatçıların ve yeni inşa müşterilerinin Türkiye’den başka ülkelere kaymasına sebep oluyor. Refit projelerde işler devam ederken yeni inşa işler azalıyor. Buna paralel olarak tersanelerin bir kısmı da kapanmak zorunda kalıyor.”

 

Son 2 yılda ekonomik seri ürünlerimiz büyük satış rakamları yakaladı
“Firma olarak, ekonomik gelişmeleri ve değişen müşteri taleplerini dikkate alarak, son 2 yılda ekonomik seri ürünlere çok ağırlık verdik. Teknomar grubunda ekonomik epoksi macun, ekonomik güverte macunu, ekonomik epoksi boya ve ekonomik akrilik sonkat boya gibi birçok ürünü piyasaya sunduk. Bu ürünler büyük beğeni aldı ve büyük satış rakamları yakaladı. İlerideki dönemde de ekonomik seri ürünlere ağırlık vermeyi planlıyoruz.”


 

Vosmarine 47 metrelik motoryatında  son kat boya sistemine kadar Teknomarin  ürünleri  tercih edildi.

 

cheap nba jerseys louis vuitton outlet online cheap authentic jerseys cheap jerseys cheap wholesale nhl jerseys mbt shoes sale mbt rocker bottom shoes cheap Boston Red Sox jerseys New York Rangers jerseys wholesale