Anasayfa »  FİRMA  » Korkmaz Yatçılık, Mengi Yay ve Tansu projelerinde çalışmalarını sürdürüyor

Korkmaz Yatçılık, Mengi Yay ve Tansu projelerinde çalışmalarını sürdürüyor


1989 yılından beri iç yerleşim projelerine imza atan Korkmaz Yatçılık, bugüne kadar 300 yakın projede yer aldı. Firma sahibi Rıza Arslan Korkmaz, işini en iyi şekilde yapabilmek adına 40 yaşından sonra yabancı dil, oto cad ve mimari eğitimi almış bir isim. Tuzla merkezli firma, Bodrum ve Göcek şubeleri ile geniş bir alanda faaliyetlerini sürdürüyor. Halen Mengi Yay ve Tansu Yatçılık projeleri üzerinde çalıştıklarını belirten Korkmaz, her işi en iyi şekilde yapmaya çalıştıklarını ve önümüzdeki yıllarda işlerinin yoğunlaşacağını ifade ederek şunları söylüyor:

 

Korkmaz Yatçılık Firma sahibi Rıza Arslan Korkmaz

Yapabilmemiz gereken her işi en iyi şekilde yapmaya çalıştık

“Korkmaz Yatçılık bir aile şirketidir. Eşim, kayınbiraderim, kardeşlerimle aile olarak çalışıyoruz. 33 yıldır bu sektörün içindeyim. 1989 yılında Tuzla’ya geldim. İlk geldiğim yıllarda burada kiracıydım. Şuanda kendi yerimde yaklaşık 600 metrekare alanda çalışıyorum. Sektördeki yerimi korumamın en güzel tarafı, biz olabilmeyi amaçlamak. Ailece çalıştık, işimizi sevdik. Yapabilmemiz gereken her işi en iyi şekilde yapmaya çalıştık. Kendimizi geliştirebilmek için de 17 yıl fuarlara katıldık. Hemen hemen her sene yurtdışındaki fuarları takip ettim ve gittim. Düsseldorf’a yaklaşık 10 yıl üst üste gittim.”

Tansu Yatçılık’ın 19 teknesini ben yaptım

“Bugüne kadar 300’e yakın tekne yaptık. Son iki yıldır Hırvatistan’da 60 metre ve 50 metrelik 2 tekne yaptım. Onları teslim ettim. AES Yatçılık Ali Gez’in tasarımını yaptığı bir tekneydi. O teknenin bütün dekorasyon işini Hırvatistan’da mesai arkadaşlarımızla birlikte gidip yaptık. Bu arada motor merakım var. Motorumla bütün Balkanları dolaşarak Spet’e kadar gittim, yaptığım teknenin resimlerini çektim. Deniz sektöründe Mengi Yay Yatçılık, AES Yatçılık ve Tansu Yatçılık ile çalışıyorum. Tansu Yatçılık’ın yapmış olduğu 19 teknenin tamamını ben yaptım. Tansu Yatçılık Rıza Bey, çok iyi ve başarılı bir insan. Başarısının kaynağı, çalıştığı mesai arkadaşlarını çok iyi seçmesi. Çok iyi bir gözlemcidir. Piyasada değerinin üzerinde değerli işler yapıyor. Çok güzel projeleri var. Umarım bundan sonrası çok daha iyi olur. Sürekli çalışıyor. Çok fazla ödül de aldı.”

Önümüzdeki iki yıl bizim için oldukça yoğun geçecek

“Bu sene önümüzdeki yıllarda yapacağımız işlerle ilgili de şuanda yine Rıza Tansu’nun tezgahında bulunan 2-3 tekneyi yapacağız. Mengi Yay Yatçılık’ta bir adet 45 metre, bir de 27 metre tekne var. Onların anlaşmasını yaptık. Önümüzdeki iki yıl bizim için oldukça yoğun geçecek. Sektörde belli sıkıntılar var ama bizim işlerimiz iyi. Önümüzdeki iki yıl içerisinde bu işler ile ilgileneceğiz. Bunlar da bizim gururumuz.”
Korkmaz Yatçılık, AES Yatçılık tarafından Hırvatistan’da inşa edilen iç tasarımını Ali Gez’in yaptığı 60 metrelik teknenin iç yerleşimini gerçekleştirdi. Megayatta bir masaj odası, bir jimnastik odası, bir bar, özel toplantıların yapılacağı bir oda, yemek odası, dört misafir kamarası, iki VIP kamara olmak üzere toplam 6 kamara bulunuyor.

 

 

 

cheap nba jerseys louis vuitton outlet online cheap authentic jerseys cheap jerseys cheap wholesale nhl jerseys mbt shoes sale mbt rocker bottom shoes cheap Boston Red Sox jerseys New York Rangers jerseys wholesale