Anasayfa »  PROJE  » Alen 45 suya indi

Alen 45 suya indi


Alen Yacht, Alen 45 modelindeki son teknelerinden birini Temmuz ayında suya indirdi. Alen 55’ in tasarım detayları kullanılarak geliştirilen yeni model Alen 45, kendine özgü çizgisi ve kişiselleştirme seçenekleriyle dikkat çekiyor. Dünya prömiyerini Monaco Yacht Show’da  gerçekleştirecek yeni modelin, iç ve dış yaşam alanları, Alen Yacht CEO’ su Alp ÖZCAN imzası taşıyor. Open motoryat üretiminde uzmanlaşmış Alen Yacht’ın 45 modeli, günlük gezi veya megayat tenderı olarak güçlü ve sağlam gövdesiyle güven ve performans sağlıyor. Günlük gezilere hitap eden, güvertesi 12 kişi kapasiteli Alen 45, bu boydaki bir tekne için fazlaca geniş ve kullanışlı güvertesiyle, sınıfındaki tekneler arasında ön plana çıkıyor.

 

 Hâlihazırda 3 gövdenin üretimi gerçekleştirilen Alen 45, iç yaşam mahallerinde iki metreyi bulan tavan yüksekliğine sahip. Başaltına konumlandırılan kamarası, tam hacimli kuzinesi, hardtop’ın altında kalan oturma alanları ve açık mekânlarıyla Alen 45, tamamıyla kompozit malzemeden üretilmiş. 13,70m uzunluğunda ve 4,10m genişliğinde, mevcut yakıt kapasitesi 1200lt. ve su kapasitesi 400lt. 435’er HP güce sahip iki Volvo motor yerleştirildiğinde tekne, 30 knot seyir hızında ilerlerken performansını 39 knot’a kadar çıkarabiliyor.

 

Kendine özgü çizgileri bulunan Alen 45, hardtop ve open seçenekleriyle üretiliyor. Hafif ve dayanıklı bir gövdesi bulunan teknede, gövde ve üst binada tüm kompozit ve polyester parçalar infüzyon teknolojisiyle dökülüyor. Gövdede kompozitle birlikte kullanılan AIREX Core köpük uygulaması sayesinde hem polyester %50 oranında daha az kullanılmış oluyor hem de ortaya daha hafif bir tekne çıkıyor. Hafif olması sayesinde daha küçük makineler kullanılarak yakıt tasarrufu da sağlanıyor. Modellerde koyu renk tercih ediliyor olsa da isteğe göre her renkte boya uygulanabiliyor. Alen Yacht tüm teknelerini, matlaşma ve soluk bir görüntü oluşmasına karşı, jelkot yerine boyalı olarak üretiyor. Boyama özel odalarda basınçla yapılıyor ve üzerine koruma cilası atılıyor. Teknede kullanılan tüm metaller paslanmaya karşı, krom malzemeden el yapımı ve özel olarak üretiliyor. Tüm süreçleri tamamlanan bir teknenin üretimi yaklaşık 3,5- 4 ay sürüyor.

 

Alen 45, alt güvertesinde kısa süreli konaklamalar için yeterli özelliklerde bir kamaraya sahip. Aşağıya 3 basamaklı, tik ahşap kaplı, krom tutamaklı merdivenle iniliyor. Merdivenin yan kısımlarında kullanılan LED aydınlatmalar hem karanlıkta güvenli bir şekilde kamaraya inmenizi sağlıyor hem de ahşap tik basamaklar ve açık renk duvarlarla birlikte göze hoş bir görüntü veriyor. İskelede, Corian evyesi, tik mobilyası ve krom duş setiyle lüks bir banyo; karşı tarafındaysa içerisinde buzdolabı bulunan çekmeceli bir dolap, hemen ilerisinde 2.60’ a 2.10 boyutlarında bir yatak yer alıyor. Kamara aydınlatması için tavanda LED aydınlatmalar kullanılmış. Kamara ve banyoda tavan, yaklaşık 1.90-2.00 metre civarında bir yüksekliğe sahip.

 

Alen 45 Teknik Özellikler

 

Toplam uzunluk: 13.70 M

En: 4.10 M

Draft: 1.00 M

Malzeme:  Full Kompozit / AIREX Core

Ağırlık: 12 Ton

Yakıt kapasitesi:1200 L

Temiz su kapasitesi:400 L

Pis su kapasitesi:120 L

 

Motorlar: 2 x Volvo IPS 600

Maksimum hız: 39 Knot

Seyir Hızı: 30 Knot

Menzil: 300 NM

CE belgesi: Kategori "B"

Güverte kapasite: 12 kişi

Dış ve iç tasarım: Alen Yacht

 

 

cheap nba jerseys louis vuitton outlet online cheap authentic jerseys cheap jerseys cheap wholesale nhl jerseys mbt shoes sale mbt rocker bottom shoes cheap Boston Red Sox jerseys New York Rangers jerseys wholesale