Anasayfa »  ETKİNLİK  »  Katılımcı firmalar TURK KOMPOZIT 2017 fuarını değerlendirdi

Katılımcı firmalar TURK KOMPOZIT 2017 fuarını değerlendirdi


Kompozit Sanayicileri Derneği tarafından düzenlenen TURK KOMPOZIT 2017 KOMPOZİT ZİRVESİ 5-6-7 Ekim 2017 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda de gerçekleştirildi. 5 Ekim  saat 10.00’da  kapılarını ziyaretçilere açan fuarın açılışında,  Kompozit Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç ve İstanbul Valisi Vasip Şahin kısa birer konuşma yaptılar. Yenilenebilir Enerji Kaynakları Dairesi Başkanı V. Mustafa Çalışkan, PLASFED Başkanı Selçuk Aksoy, PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu ve PAGDER Başkanı Reha Gür ve çok sayıda katılımcı açılışta yer aldılar.

 

Etkinlikte, ülkemiz dâhil 10 farklı ülkeden 84 firma ve kuruluş 84 ürün sergi alanında kompozit sektöründeki en son teknolojik ürün ve gelişmeleri ziyaretçilerle paylaştılar Etkinliği 3 gün içerisinde 161'i 33 farklı yabancı ülkeden 2478'i ise ülkemizden olmak üzere toplam 2639 kişi ziyaret etti. Etkinliğin seminer bölümünde ise 3 gün boyunca birbirinden 25 teknik sunum ve 17 ticari Sunum gerçekleştirildi. Bu yıl ilk kez fuar alanının girişinde kurulan demo çadırında gerçekleştirilen "Vakum İnfüzyona Uygulamalı Giriş Eğitimi" katılımcılar tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı.

 

Bu yıl yine son iki yıl içerisinde kompozit sektörüne, ürettiği ürünler ve yaptığı katkılar ile önemli yararlar sağlayan firma, kurum ve kuruluşlar ödüllendirildi."2016 Yılı En Yüksek Kompozit Ürün Satışı" kategorisinde Superlit Boru Sanayi A.Ş,  "2016 Yılı En Yüksek Kompozit İhracatı" kategorisinde Polin Su Parkları ve Havuz Sistemleri A.Ş.  ve "2017 Yılı Kompozit Sektörü Etkinliklerine En Çok Katkıda Bulunan Kurum" kategorisinde Bursa Ticaret ve Sanayi Odası' ödüllendirildi.Ödüller etkinliğin 2. gününün gecesinde düzenlenen 200'e yakın sektör mensubunun yer aldığı gala yemeği öncesinde gerçekleştirilen bir törenle sahiplerine takdim edildi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ile işbirliği yapılarak BTSO Kompozit Kümelenmesi'nin ve Bursa Teknoloji Koordinasyon ve Ar-Ge Merkezi' (BUTEKOM) fuara katılan kurumlar arasında yer aldı. Bu kurumların sürdürdüğü URGE Projesi kapsamında Macaristan, Slovenya, Rusya vb. 20 ayrı ülkeden 80'i aşkın iş adımından oluşan alım heyetleri fuarı ziyaret ederek zirveye katılan firmalarla ikili görüşmeler gerçekleştirdi.Kompozit sektöründe 3. kez gerçekleştirilen etkinlik, gerek katılımcı, gerek ziyaretçi ve gerekse de misafir olarak yer alan paydaşlarımızın beğenisini kazanmış ve bu beğeni çeşitli vesileler ile etkinlik süresince ve sonrasında dile getirilmiştir.

Kompozit Sanayicileri Derneği Genel Sekreteri İsmail Hakkı Hacıalioğlu tarafından yapılan yazılı açıklamada, fuarın artan bir gelişim ivmesi içinde olduğu belirtilerek; “Kompozit Sanayicileri Derneği olarak hiçbir özveriden kaçınmadan sektörü uluslararası bir marka haline getirme doğrultusunda bu güne kadar sürdürdüğümüz çalışmaların bundan böyle de giderek yoğunlaşacağını belirtmek isteriz. Etkinliğimizin her 2 yılda bir giderek artan bir ivme ile sektörümüzle paylaşılacağını bilgilerinize sunarız” denildi.

 

Katılımcı firmalar fuardan memnun ayrıldılar 

Yat Haber Türkiye Dergisi olarak fuara medya sponsoru olarak standımızla katıldık.Fuara katılan firma temsilcileri hepsi, fuarın yer seçimi, organizasyon, katılımcı firma ve ziyaretçi sayısı gibi konularda oldukça başarılı bir performans gösterdiğini belirterek dergimize şu açıklamalarda bulundular:  

  Akpa Kimya/ Kemal Darcan: "Ziyaretçi sayısının ve çeşitliliğinin ciddi anlamda arttığını gözlemledik"

 

Kompozit 2017 Zirvesi’nde daha öncekine nazaran hem yurtiçi hem de yurtdışından daha geniş bir katılım sağlandı. Zirvedeki katılımcıların çeşitliliği artmış olup bu da ziyaretçi sayısı ve kalitesinde artış sağlamıştır. Gelecek zirvede bu katılım çeşitliliğinin daha da artması Kompozit sektörünün gelişimi açısından olumlu bir katkı sağlayacaktır. AKPA açısından da zirve verimli bir şekilde geçti.  Akpa olarak Kompozit sektörünün gelişimine katkı sağlayacak tüm mecralarda bulunmayı hedefliyoruz. Dolayısıyla bu zirve sektördeki iletişimin güçlendirilmesi ve sektördeki firmaların tanıtımı açısından önemli bir yer tutmaktadır. Ayrıca dernek tarafından zirve organizasyonundaki yapılan iyileşmeler ve gelişmeler bizleri memnun etti.

 2017 Kompozit Zirvesi’nde bir önceki zirveye göre seminerler ve etkinlikler daha fazlaydı. Organize edilen bu seminerlerin, etkinliklerin yeni ürünlerin üretimi, üretim tekniklerinin gelişimi ve uygulamada yaşanılan sorunların çözümü noktasında faydalı olacağına inanıyoruz. Ziyaretçi sayısının ve çeşitliliğinin önceki zirveye göre ciddi anlamda arttığını gözlemledik. Bu artış devam ederse ileriki yıllarda zirve daha verimli olarak geçecektir. Zirve’ye yurtdışı firmalardan daha fazla katılımının sağlanması durumunda daha başarılı sonuçlar alınacaktır.


 CSC Composites/ Can Ergün: “Belki zirveyi 2 yılda bir yerine her yıl yapmak daha faydalı olabilir”

 

 

Firma olarak zirvenin performansı bizi memnun etti. Hem yurtiçinden hem de yurtdışından tedarikçi, müşteri ve sektörün önemli isimleriyle görüşme, tanışma imkânı elde ettik. Katılımcı firmalar, herkes zirvenin önceki zirveye oranla çok daha hareketli olduğunu söyledi. Ziyaretçi sayısında da önemli miktarda artış olduğunu düşünüyoruz.  Turk Kompozit 2017 oldukça güzel organize edilmiş bir etkinlikti. Ayrıca fuar alanının konumu da çok uygundu. Belki 2 yılda bir yerine her yıl yapmak daha faydalı olabilir.


 DowAksa/Betül Sadıkoğlu: “Zirvenin Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’ne taşınması rahatlık sağladı”

 

DowAksa olarak zirveden son derece memnun ayrıldık. Zirvenin Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’ne taşınması da hem katılımcı firmalar hem de ziyaretçiler için rahatlık sağladı. Bu yılki zirvenin son derece başarılı geçtiğini söyleyebiliriz. 

Kompozit sanayi dünya çapında son yıllarda global ekonomik büyümede ve havacılık, inşaat, rüzgar enerjisi gibi kilit sektörlerde gittikçe daha büyük bir önem kazandı. Bu yüzden de Türk Kompozit 2017, sektörümüz için son derece önemli bir zirve. Kendi ürettiğimiz yüksek teknolojili ürünleri bu zirvede paydaşlarımızla paylaştık. Bu durum da bizim açımızdan son derece önemli.

Bir önceki zirveye göre ziyaretçi sayısının arttığını gözlemledik. Bu durumun da sektörümüz açısından gurur verici olduğunu düşünüyoruz. Bu kadar büyük bir zirvede ufak tefek aksaklıkların olması çok olağan bir durum. Zirvenin her yıl daha iyi bir düzeye ulaşacağına inanıyoruz.

 

Duratek / Dr. Kerem Paksoy: “Bu fuarın kalitesi, önceki etkinliklerimize göre birkaç kat arttı”

 

Dernek olarak kompozit ile ilgili, sadece kompozit ile alakalı olanların katıldığı ve ziyaret ettiği, tüm etkinlikleri ve organizasyonuyla dopdolu bir fuar geçirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Duratek olarak da bu güzel fuarın performansından çok memnunuz. Kalabalık bir ekiple fuarda yer alsak da boş bir anımız olmadı. Zaten bunu siz de gözlemlediniz. Fuardan geri dönüşler de en az fuar sırasındaki ziyaretler kadar verimli. Bu sene ziyaretçi sayımız en az %50 arttı. Bu fuarın kalitesi, önceki etkinliklerimize göre birkaç kat arttı. Çıta başka bir seviyeye taşındı. Önümüzdeki etkinliklerin daha da iyi olması için, sektör olarak herkes elini taşın altına koymalıdır.

 

 Kordsa/ Elçin Çakal Saraç: “Yurtdışı katılımcı sayısının artmış olması çok memnuniyet vericiydi”

 

Türkiye’nin bu önemli kompozit etkinliğinin giderek daha da büyüdüğüne şahit olmak ve bu oluşumun bir parçası olmaktan dolayı oldukça memnunuz. Zirvenin en güzel yanı sektör içerisinde yer alan firmaları bir organizasyon çatısı altında buluşturması. Biz bu yıl organizasyonun bilinirliğinin ve bu sayede de ziyaretçi sayımızın arttığını gözlemledik. Zirve kapsamında gerçekleştirdiğimiz iki adet sunum da oldukça ilgi gördü ve konular ile ilgili detaylı bilgi almak için standımızı ziyaret eden birçok kişi oldu.

Gerek standımıza uğrayan ziyaretçi sayısından gerekse ziyaretçilerimizle yaptığımız sohbetlerden bu yıl katılımın artmış olduğunu düşünüyoruz. Türkiye’de geleceğin malzemesi olan kompozit alanında teknolojiler geliştirmemizin önemli olduğuna ve zirvenin de buna önemli katkı sağladığına inanıyoruz. Bu yılki zirvede yurtdışı katılımcı sayısının artmış olması çok memnuniyet vericiydi, bunun artarak devamını dileriz.

 

Metyx Composites /Bahattin Şendoğan: “Yurtdışında daha fazla tanıtım faaliyeti yapılarak katılım artırılabilir”

 

 

Bu seneki zirve, geçmiş yıllardakine kıyasla daha başarılı bir şekilde organize edilmişti.  Buna bağlı, katılımcı sayısı, niteliği ve çeşitliliği bakımından da memnun kaldık. Yoğun iş programlarımız dolayısıyla sık sık bir araya gelemediğimiz müşterilerimiz ve tedarikçilerimizle de bir araya gelip ilişkilerimizi pekiştirme imkânına sahip olduk.  Hem katılımcı hem ziyaretçi firmaların, sunumların ve demo sayılarının artması, yurtdışından da ciddi bir katılımın olması ve fuar alanının hem merkezi bir konumda yer alması hem de bu tip organizasyonlara başarı ile ev sahipliği yapan Lütfi Kırdar Sergi Sarayı’nda olması bizim açımızdan etkinliğin verimli geçmesini sağladı. Standımıza yoğun bir ilgi oldu. Bu da bizi ekip olarak memnun etti.

Önceki zirveye oranla ziyaretçi sayısı kesinlikle arttı. Türkiye Kompozit sanayisine yakışır bir yoğunluğun olması gelecek için de ümit vaat ediyor. En büyük dileğimiz bir gün Kompozit fuarı denince JEC ile birlikte bu zirvenin de akla gelmesi.   Yurtdışında daha fazla tanıtım faaliyeti yapılarak katılım artırılabilir. Yenilikçi ürünler sergisi biraz zayıf kaldı, onu canlandırmak için firmalarla daha erken irtibata geçilmesi gerekir.

 

 Opti-Tur Marine/ Mustafa Bektaş:  “Her bir zirvede daha da büyüyen bir ziyaretçi sayısı var”

 

Bundan önce gerçekleşen zirvelere göre daha fazla katılımcı ve daha fazla ziyaretçi katılımı gerçekleşen başarılı bir zirve oldu. Katılımcı firmalar açısından başarılı bir etkinlik oldu. Kompozit sektörü odaklı bir fuar olması nedeni ile yapılan görüşmelerimiz sonuç odaklı geçti. Ayrıca sektörden insanları da bir araya getirmesi de sektörel gelişmelerden haberdar olmamızı sağladı. Her bir zirvede daha da büyüyen bir ziyaretçi sayısı var. Kompozit sektörü için sayılı fuarlar arasında yer alması doğrultuda ilerleyen ve büyüyen bir etkinlik oldu diye düşünüyoruz.

 

 Plasto/Hamdi Turan: “Fuara ulaşımın kolay olması, ziyaretçi sayısını geçen yıllara göre çok artırdı”


 

Plasto Plastik şirketinin temsilcisi olarak Kompozit Sanayiciler Derneği’nin şu zaman kadarki organize ettiği her fuara hem katılımcı olarak katıldık, hem de Fuar Yürütme Kurulu’nda aktif görev aldım. Bu seferki fuar bize göre çok profesyonel ve kaliteli oldu.   Ürün yelpazemizin çeşitliliğinden dolayı standımız çok ilgi gördü. Ziyaretçilerimiz arasında, işi kompozit olan sektör oyuncularının yanısıra, kompozit nedir, mevcut işimle nasıl bağdaştırabilirim diye bilgi almak ve iş geliştirmek için standımızı ziyaret edenler vardı. Üniversite öğrencilerinin yoğun katılımı geleceğe umutla bakmamızı sağladı.

Fuar yerinin şehir merkezinde ve ulaşımın kolay olması, ziyaretçi sayısını geçen yıllara göre çok artırdı. Genelde fuarlar uzun süreçli geri dönüşler verir.  Fakat bu kez, geri dönüşler çok çabuk oldu. Teknik ve Ticari Sunumlara gerçekten çok emek harcanıyor. Ne yazık ki katılım çok az oluyor. Bu nedenle fuar ile seminerlerin ayrı ayrı tarihlerde yapılması gerektiğini, fuarda sadece ticari bir yenilik ve teknik bir geliştirme varsa sunum yapılmasını öneriyorum. Gelecek fuar heyecanının tüm sektöre yayılmış olduğunu gözlemliyor ve  gelecek fuara kadar sektöre  başarılar diliyorum.

cheap nba jerseys louis vuitton outlet online cheap authentic jerseys cheap jerseys cheap wholesale nhl jerseys mbt shoes sale mbt rocker bottom shoes cheap Boston Red Sox jerseys New York Rangers jerseys wholesale