Anasayfa »  GÜNCEL TÜRKİYE  » TURQUOISE YACHTS’ın yaptığı en büyük Mega Yat suya indi.

TURQUOISE YACHTS’ın yaptığı en büyük Mega Yat suya indi.


Yaklaşık 500 işçinin yaklaşık 28 aylık çalışması sonunda teknenin planlanan sürede bitirildiğini belirten Turquoise Yacths Genel Müdürü Nejdet Salgür sekiz hafta kadar sürecek tecrübe ve testlerin ardından Mayıs 2018 ayı içerisinde teslim edileceğini kaydetti. Tüm dünya denizlerinde rahat ve konforlu bir seyir yapabilme kabiliyetine sahip olan teknenin, tüm mühendislik ve sistem entegrasyon çalışmaları Turquoise tersane tarafından gerçekleştirilmiştir. İç mimari tasarımları ise H2 Design tarafından tasarlanmıştır.  Tekne; seyir sıhası yaklaşık 5.000 deniz mili , boyu 78 metre,  genişliği 13 metre ve hızı 17 knots (+). Yatın müşteri temsilciliğini, uluslararası yat yönetimi ve denetiminde deneyimli olan İspanya Palma de Mallorca merkezli Master Yachts yürütmektedir. Projede deniz ve tekne denetimcisi (marine and yacht surveyor) olarak Master Yachts firması adına uluslararası yat denetim sertifikasına sahip Gemi İnşa ve Gemi Makinaları Yüksek Mühendisi Davut Kul görev almıştır.Törende konuşma yapan Turquoise Yacht Genel Müdürü Nejdet Salgür emeği geçen tüm çalışanlarına, yüklenici firmalara ve desteği olan tüm paydaşlarına teşekkür ettirmiştir.


Yat sahibi; yaptığı konuşma da ise projenin zamanında ve hiçbir aksaklık yaşanmadan gerçekleştirilmesinden, işçilik ve malzeme kalitesi dikkate alındığında Avrupalı tersanelerle yarışabilecek seviyede ve hatta üzerinde olmasından dolayı Avrupa ve dünyada örnek bir proje olduğuna vurgu yaparak Turquoise Tersanesine, çalışanlarına ve proje paydaşlarına içten teşekkürlerini ifade etmiştir.


Törende kurdelin kesilmesini müteakip yat başarılı bir şekilde suya indirilmiştir.cheap nba jerseys louis vuitton outlet online cheap authentic jerseys cheap jerseys cheap wholesale nhl jerseys mbt shoes sale mbt rocker bottom shoes cheap Boston Red Sox jerseys New York Rangers jerseys wholesale