Anasayfa »  GÜNCEL TÜRKİYE  » 7. ULUSLARARASI ARENA AQUAMASTERS YÜZME ŞAMPİYONASI

7. ULUSLARARASI ARENA AQUAMASTERS YÜZME ŞAMPİYONASI


Marmaris’te, ormanın yeşili ile denizin mavisinin buluştuğu en güzel noktalardan birinde, yüzlerce deniz ve yüzme sevdalısı sahilde bir araya geliyor. Bonelerini takıyor, yerlerini alıyor ve başlama işareti verildiği anda koşmaya, denize kavuşunca kulaç atmaya başlıyorlar... Pırıl pırıl bir havada, doğanın cömert kollarında müthiş bir centilmenlik ve heyecan içinde açık su yarışı başlıyor. Maksat diğer yüzücüleri geride bırakmak, birinci gelmek değil; hepsinin maksadı bu güzel atmosferde, doğa ile kucak kucağa bu harika sporu kutlamak. Nefes almak!

Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası, 2015 Mayıs’ından bu yana her yıl Mayıs ve Ekim aylarında “Ortak tutkumuz; suya olan sevgimiz” sloganıyla, yüzme sporunu her yaştan insana sevdirmek amacıyla düzenleniyor. Bu sene, açık su yüzme branşı için mükemmel bir coğrafyada harika bir su sıcaklığında, Marmaris’in en güzel zamanı olan 16-20 Mayıs tarihlerinde 7. kez gerçekleşecek.

 

Kimler katılabilir?

Şampiyonaya katılmak için profesyonel sporcu olmak gerekmiyor! Yüzme sporuna gönül vermiş, yüzmeyi hayatının bir parçası olarak yaşayan herkes şampiyonaya davetli. Geçmişinde yüzme sporunda aktif olarak yer almışlar, halen aktif halde yüzenler veya yüzme sporunu hayatının eksenine yeni yeni oturtmaya karar vererek bu uğurda çaba gösteren tüm sporcular yaş kategorisine bakılmaksızın Aquamasters’ın hedef kitlesini oluşturuyor. Turnuvanın başından beri hemen hemen her sektörden ve yaş grubundan katılımcı bulunuyor. 11 yaşından 96 yaşına kadar sporcular bir arada yüzebiliyorlar, üç nesil bir arada yüzen sporcular bile var.

Sadece tek günlük bir yarıştan ibaret olmayıp, farklı etkinlikleri bünyesinde barındıran bir şampiyonalar bütünü olan ve bu özelliği ile sadece ülkemizde değil, Akdeniz’e kıyısı olan ülkeler içindeki en kapsamlı yüzme şampiyonası niteliğine sahip Aquamasters’ın, yenilikçi yaklaşımı doğrultusunda hazırlanan şampiyona programında 4 farklı yarışma düzenleniyor:

 

16-18 Mayıs – Uluslararası PROFiLO Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası

Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’nda yüzlerce sporcunun, üç gün boyunca üst düzey performanslarını sergileyecekleri bir Şampiyona olacak.

19 Mayıs - Uluslararası PROFiLO Dayanıklılık Yüzme Yarı Maratonu

Şampiyonanın ilk açık su etkinliği; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın sabahında ülkemizin en özel koylarından birinde, performans ve dayanıklılığın üst düzeyde sergileneceği, 200 sporcu ile sınırlı 5000 metrelik Uluslararası PROFiLO Dayanıklılık Yüzme Yarı Maratonu olacak.

19 Mayıs - Uluslararası Setur Marinas 4x500 mt Bayrak Yarışı

19 Mayıs Cumartesi günü öğleden sonra gerçekleşecek Uluslararası Setur Marinas 4x500 metre Bayrak Yarışı’nda 4 kişiden oluşan takımlar, açık suda, toplamda 2000 metre kulaç atarak performanslarını sergileyecekler. Yarışma 100 takım (400 sporcu) ile sınırlandırılıyor. Bayrak yarışı etkinliği her sene sporcular arasında dayanışma yaratan, dinamik, eğlenceli bir etkinliğe dönüşüyor.

20 Mayıs - Uluslararası Martı Hotel Açık Su Yüzme Şampiyonası

Pazar sabahı startı verilecek geleneksel Uluslararası Martı Hotel Açık Su Yüzme Şampiyonası Peugeot 1500 metre ve 3008 metre parkurları olmak üzere 2 farklı parkurda gerçekleştirilecek.

 

Aquamasters’ın vizyonu ve misyonu, yüzme sporunun her yaşta yapılabilecek çok özel bir spor olduğunu geniş kitlelere ulaştırabilmek ve kitlelere deniz sevgisini aşılamak. Türkiye Yüzme Federasyonu ve Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile işbirliği ve koordinasyon içerisinde Marmaris Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşen 7.Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası, spor dolu, rekabetçi, bol sürprizli ve dinamik anlara sahne olacak. Detaylı bilgiler için Aquamasters’ın web sitesi www.aquamasters.org ve Aquamasters Spor Organizasyon Facebook sayfasını ziyaret edip, hem yarışma programına, hem de geçmiş yarışların fotoğraf ve videolarına göz atabilirsiniz. Marmaris’te görüşmek üzere!
cheap nba jerseys louis vuitton outlet online cheap authentic jerseys cheap jerseys cheap wholesale nhl jerseys mbt shoes sale mbt rocker bottom shoes cheap Boston Red Sox jerseys New York Rangers jerseys wholesale