Anasayfa »  GÜNCEL TÜRKİYE  » Yerli üretimin gücü CNR Avrasya Boat Show’da sergileniyor

Yerli üretimin gücü CNR Avrasya Boat Show’da sergileniyor Yüksek kaliteli ve uygun fiyata yerli üretim teknelere yoğun ilgi

Alanında dünyanın ikinci en büyük fuarı olan CNR Avrasya Boat Show, 3 Mart Pazar gününe kadar CNR EXPO Yeşilköy’de kapılarını açık tutacak. Fuarda 4.5 metreden 45 metreye kadar yerli üretim fiyat avantajlı tekne ve yatlara Türkiye başta olmak üzere, Fransa, İngiltere, Yunanistan, İspanya, İtalya, Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu, Almanya, Norveç, Güney Kore, Bulgaristan, Yunanistan, Suudi Arabistan, Katar, BAE, Polonya’nın da aralarında bulunduğu çok sayıda ülkeden ilgi büyük oldu. Deniz Endüstrisini ve Denizciliği Geliştirme Derneği (DENTUR) Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Sirkecioğlu, “Yüksek kalitede uygun fiyata tekne ve yat üreten, amatörden profesyoneline kadar her kesime hitap eden yerli imalat sektörüne sahibiz. Sektörümüz aynı zamanda yerli tasarımcılarımızla da fark yaratıyor. Örnek verecek olursak Numarine, ABD’den Yeni Zelenda’ya kadar kurduğu distribütörlük sistemi ile 45 metreye kadar tekneler tasarlıyor. Bunun yanında üreticilerimiz ürettiklerini ihraç etme konusunda da çok başarılı. Numarine, Mengi Yay, San Boat, Enma, Yerli Yurt, Safter, Kaya Denizcilik, Anatolia Denizcilik, Ege Yat’ın da aralarında bulunduğu 15 büyük yerli tekne ve yat üreticisi fuarda ürünlerini sergiliyor. CNR Avrasya Boat Show, sektör pazarının büyümesine neden olarak da yerli üreticilerin önünü açıyor” dedi.

 

Türk alıcılar teknede yakıt avantajı ve geniş yaşam alanına bakıyor

Fuarda, 102 milyon lira değerindeki 45 metre uzunluğunda yerli üretim Numarine 45XP modeline, Türk alıcılar başta olmak üzere İspanyol ve Güney Korelilerin ilgisi büyük oldu. Numarine Denizcilik Marka Yöneticisi Ali Tanır, “Emek yoğun bir sektörüz. Bu açıdan baktığımızda Avrupalı üreticilere göre uygun fiyata eğitimli işçilikle üretim yapıyoruz. Yerli üretici olarak en büyük tercih sebeplerimizden birisi de kişiye özel üretim yapıyor olmamızdır. Yerli üretimdeki kalitemiz fuarda yabancıların yanı sıra Türk alıcıların da dikkatini çekiyor. Özellikle yakıt tüketim avantajı ile geniş yaşama alanını bir arada sunan XP modellerimiz Türk alıcıların favorisi oldu. Fuarın en pahalı teknesi olan 45XP fiyat avantajı nedeniyle de çok fazla ilgi gördü. 102 milyon liradan başlayan fiyatlara sattığımız aynı kalitede aynı özellikte teknenin yabancı üretimdeki fiyatı 150 milyon lira civarında. Üretimimizin 80’ini ihraç ediyoruz. Satışlarımızın yüzde 20’sini CNR Avrasya Boat Show’da yaptığımız sıcak temaslar sonucunda yapıyoruz” diye konuştu.

 

“Yerlide yüzde 40 daha uygun tekneler”

San Boat firma yetkilisi Okan Oğuztürk, yerli üretim teknelerin en az yüzde 40 daha uygun fiyatlı olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “Yerli üretim teknelerimiz de ciddi fiyat avantajı var. CNR Avrasya Boat Show’da sergilediğimiz 7 metre civarı motor yatlarımıza büyük ilgi var. Özellikle aileye hitap eden yatımızın fiyatı 170 bin lira. Aynı ayardaki bir motor yat yabancı üretici de ise 250 bin liradan aşağı değil. Yabancılardan eksiğimiz yok fazlamız var.”  Firma olarak Avrupa standartlarını aştıklarını belirten Anıl Marin firmasının sahibi Hasan Hüseyin Kalaycı da fuara bu yıl Norveç ve Kıbrıs’tan yoğun bir ilgi olduğunu belirterek, “Yurtiçinden de ilgi büyük. Fuarın daha ilk gününde iki tekne Rize’ye verdik. Bodrum’dan da ilgi büyük oldu. Fuarda 8.09 WA modelimiz tam bir ailenin içinde yaşayabileceği özelliklere sahip. Bu teknemize ilgi büyük. Burada 330 bin lira fiyata sattığımız teknemizin yabancı muadilinin fiyatı 600 bin lira gibi fiyatı bulunuyor” diye konuştu.  

cheap nba jerseys louis vuitton outlet online cheap authentic jerseys cheap jerseys cheap wholesale nhl jerseys mbt shoes sale mbt rocker bottom shoes cheap Boston Red Sox jerseys New York Rangers jerseys wholesale