Anasayfa »  GÜNCEL TÜRKİYE  » ‘Gemi ve Yat Sektörü Çalıştayı’ gerçekleştirildi

‘Gemi ve Yat Sektörü Çalıştayı’ gerçekleştirildi


Gemi ihracatçıları, yat ihracatçıları ve yan sanayi ihracatçılarını bir araya getiren “Gemi ve Yat Sektörü Çalıştayı”, Gemi Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği tarafından Tuzla’da gerçekleştirildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Türk Eximbank’ının genel müdürler ve daire başkanları düzeyinde katılım sağladığı çalıştayda Türkiye’nin gemi ve yat ihracatının başlıca firmaları sektör sorunlarını tartışmak adına bir araya geldi. Sektörün en büyük ihracatçı firmalarının tamamına yakını çalıştaya katılım sağladı.

Çalıştay, Gemi Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Cem Seven’in konuşması ile başladı.

Seven, konuşmasında “İhracatın önündeki sorunları tespit etmek ve bunu çözüme kavuşturmak için sektörün tüm alt gruplar halinde bir araya gelmesinden memnuniyet duyuyoruz ve gün sonunda oluşacak çalışma raporunun sektör adına önemli bir yol haritası olacaktır” dedi.

Ticaret Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Türk Eximbank’ının da genel müdür yardımcıları ve daire başkanları düzeyinde katılım sağlayan çalıştayda gemi inşa masaları, yat inşa sanayi masaları ve yan sanayi masalarının yer aldığı toplantının moderasyonu Piri Reis Üniversitesi tarafından gerçekleştirildi.

Çalıştay, organizasyonun ilk iki oturumunda sektör paydaşları karşılaştıkları sorunları dile getirdiler. Öğleden sonra gerçekleştirilen sonuç oturumlarında ifade edilen sorunlara yönelik olarak çözüm önerileri dile getirildi.

Çalıştay sonuç raporunun önümüzdeki günlerde son halini aldıktan sonra  Gemi Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği tarafından ilgili makamlara iletileceği ve sektör temsilcileri ile paylaşılacağı bilgisi verildi.

cheap nba jerseys louis vuitton outlet online cheap authentic jerseys cheap jerseys cheap wholesale nhl jerseys mbt shoes sale mbt rocker bottom shoes cheap Boston Red Sox jerseys New York Rangers jerseys wholesale