Anasayfa »  GÜNCEL TÜRKİYE  » 20. ULUSAL DENİZKIZI KONGRESİ DENİZCİLİK DÜNYASINI BİR ARAYA GETİRDİ

20. ULUSAL DENİZKIZI KONGRESİ DENİZCİLİK DÜNYASINI BİR ARAYA GETİRDİ


25 – 28 Nisan tarihleri arasında Alanya Alan Xafira Deluxe Resort & Spa’ da gerçekleştirilen kongreye Türkiye denizcilik eğitim kurumlarının denizcilik sektörü için yetişen ve kendilerini geliştirmeyi amaç haline getiren denizci öğrencileri katılım gösterdi. Kongreye öğrencileri katılım gösteren eğitim kuruluşları şöyleydi:  Piri Reis Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Bülent Ecevit Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi, Bandırma 17 Eylül Üniversitesi, Girne Amerikan Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi, Ordu Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Girne Üniversitesi, Ziya Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi.

Denizci Öğrenciler Derneği, tamamen gönüllük esası ile çalışan ve faaliyetlerini sponsorluk gelirleriyle düzenleyen bir kuruluş olduğu için bu kongrenin gerçekleşmesi adına maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen sponsor ve destekçilerine büyük şükranlarını sundu. 20. Ulusal Denizkızı Kongresi’nin katılımcılarıyla buluşmasını sağlayan Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş. ,Suvari Gemi Kiralama ve Acenteliği San. Tic. A.Ş. ,Origin Lojistik Taş. Tic. AŞ. Platin Sponsorlar olarak; İMEAK Deniz Ticaret Odası, Arpaş Ambarlı Römorkaj Pilotaj Tic. A.Ş., HM Uluslararası Proje Taşımacılığı A.Ş., Pasifik Lojistik Grubu ve Denizcilik A.Ş., Yılport Holding A.Ş., Yüzbaşıoğulları Turizm Taşımacılık Otomotiv İnşaat Gıda Maddeleri Dağıtım Pazarlama San. Ve Tic. Ltd. Şti. Altın Sponsorlar olarak; Ares Tersanecilik A.Ş., Kumport Liman Hizmetleri ve Lojistik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Marshall Lojistik ve Ticaret A.Ş., Med Marine Holding A.Ş., Seft Gemi İnşa Sanayi Mühendislik ve Ticaret LTD. ŞTİ., Türk Loydu Vakfı, Xone Süper Yat Grup Gümüş Sponsorlar olarak; Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği, Actanis Proje Kargo Taşımacılığı , Ege Gemi Söküm San. Ve Tic. A.Ş. Bronz Sponsorlar olarak; Türkiye Denizcilik Federasyonu , Vira Haber, Deniz Haber Ajansı, Gemi Personeli, Gezgin Ajans, Neta Haber destekçiler olarak denizci gençlerin ilerleyişi ve bir araya gelebilmesi adına yardımlarını esirgemediler.

Katılımcı öğrencilerin sektör temsilcileri ile bir arada sohbet edip akıllarındaki sorulara cevap bularak geçirdikleri 20. Ulusal Denizkızı Kongresi’nin verimlilik ve başarısı çarpıcı bir şekilde herkesin dikkatini çekti. Kongreye katılan değerli konuşmacılar konuşmalarında 20 yıldır devam eden Denizkızı Kongresi’nin önemine değinerek tüm zorluklarına rağmen Türkiye’nin dört bir yanından farklı okullardan birçok öğrenciyi aynı çatı altında toplamanın böylesine güzel bir birlik oluşturduğunu vurgularken bu bağları korudukları için tüm Denizci Öğrenciler Derneği’ne sektör adına teşekkürlerini ilettiler. Geçmişten sağlam temellerle gelen ve 20 yıldır kalitesini artırarak ve aralıksız süregelmesi ile bir başarı öyküsü olarak anılmaya başlanılan 20. Ulusal Denizkızı Kongresi dernek faaliyetlerinin geleceğinin parıldayabilmesi adına ışık tutmuş oldu. Türkiye’nin dört bir yanından katılım gösteren öğrenciler güzel dostluklar kurmanın yanı sıra birlik olmanın heyecanı ile Türk denizciliğinin gelişerek ileriye taşınacağına dair güzel mesajlar verdi.

cheap nba jerseys louis vuitton outlet online cheap authentic jerseys cheap jerseys cheap wholesale nhl jerseys mbt shoes sale mbt rocker bottom shoes cheap Boston Red Sox jerseys New York Rangers jerseys wholesale